تبلیغات

آیا تزریق فیلر در دراز مدت باعث بیماری میشود؟

مقدمه:
همه افراد به ویژه بانوان از احساس پیری به ویژه در ظاهر فراری هستند. و همیشه به دنبال راهی برای فرار از این مورد بوده و هستند. یکی از مهمترین معضلات چین و چروک صورت و شل شدن پوست صورت و ایجاد غبغب می باشد. امروزه روش های زیادی برای رفع این مورد ایجاد شده است که یکی از محبوبترین آنها تزریق فیلر می باشد. همه چیز درباره تزریق فیلر زیر چشم درلینک قبل گفته شده است.

                                                                  ترمیم غبغب با فیلر
تزریق فیلر چیست؟
فیلر ماده ای است که برای از بین بردن چین و چروک، فرورفتگی و برجستگی و رفع غبغب و رفع شل شدگی پوست، رفع نواقص خط خنده مورد استفاده قرار میگیرد. ماده اولیه فیلر برای تزریق معمولا زیر پوست جایگزین چربی از دست رفته زیر پوست می شود. ولی جدیدا در ترکیبات مواد اولیه تزریق فیلر مواد تحریک کننده کلاژن سازی هم به کار برده شده است که در افزایش الاستیسیته و رفع شلی پوست بسیار موثر است. استفاده از این نوع ماده فیلر بسیار در رفع نقص غبغب کاربردی است. برای مشاهده قیمت تزریق فیلر دور چشم میتوانید به لینک قبل مراجعه کنید.

روش های تزریق فیلر:
این عمل عملی ساده است که به وسیله بی حسی موضعی انجام می پذیرد. معمولا ۲۰ الی ۳۰ دقیقه قبل از عمل تزریق فیلر از ژل ها و کرم های بی حس کننده استفاده می کنند. معمولا قبل از عمل تزریق یک سری آزمایشات جهت تشخیص حساسیت به ماده تزریقی فیلر نیز از افراد گرفته می شود. روش های تزریق فیلر با توجه به هدف مورد نظر به روش های زیر انجام میگیرد:
۱. روش ایجاد سوراخ های متعدد: این روش معمولا برای رفع نواقص صورت به صورت گسترده استفاده می شود. در این روش سوراخ های متعدد در محل های متعدد ایجاد و تزریق صورت می پذیرد. میزان و نوع ماده فیلر با تشخیص پزشک می باشد.
۲. هاشور زدن: در این روش یک سوراخ ایجاد شده و ژل فیلر تزریق می شود و به صورت یکنواخت در زیر پوست بدون ایجاد برآمدگی پخش خواهد شد. این روش معمولا برای گونه لب و سینه مورد استفاده قرار می گیرد.
۳. روش خطی: در این روش تزریق ژل فیلر عمیق تر از سایر روش ها صورت می پذیرد. و سوزن بلندتری داشته و تزریق هم در عمق و هم در هنگام بیرون کشیدن سوزن تزریق انجام می پذیرد.

نکته: معمولا برای انجام یک ترمیم از ترکیبی از این روش ها برای رفع نواقص پوستی استفاده می شود.البته در این میان مهارت پزشک و قدرت تشخیص در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار است. دکتر حاتمی فیلر بینی کلینیک آرمان الهیه به صورت تخصصی در زمینه فیلر بینی فعالیت میکنند.

             تکنیک چند نقطه ای تزریق

تزریق فیلر به صورت و لیفت غبغب تا چه حد برای رفع غبغب موثر می باشد؟
برای رفع نقیصه غبغب تکنیک های فراوانی جراحی و غیر جراحی وجود دارد. ولی کی از روش های غیر تهاجمی و جراحی تزریق فیلر می باشد. در زیر به مواردی که می توان از تزریق فیلر برای لیفت پوست صورت استفاده کرد اشاره می کنیم:
۱. در صورت ضعیف بودن فک و استخوان فک
۲. کوتاه بودن چانه یا عدم تقارن چانه و عقب بودن قسمت چانه یا به اصطلاح پزشکی چانه کوتاه بودن
۳. تجمع چربی بیش از حد در زیر گردن یا همان غبغب
۴. شل شدن و چروک شدن و افتادگی پوست گردن
۵. افتادگی و چروک شدن پوست اطراف فک
۶. چین و شکن های روی گونه

برای از بین بردن غبغب به این روش باید از ژل های خاصی که دارای مواد تحریک کننده کلاژن سازی هستند استفاده کنیم. با تزریق این مواد پوست ناحیه تحریک شده و شروع به کلاژن سازی و لیفت پوست محل صورت میکند. با این روش می توان زاویه فک افراد را ترمیم کرد و در نتیجه غبغب از بین میرود. همچنین در افرادی که فک آنها ضعیف است با تزریق این ژل ها این استخوان تقویت شده باعث لیفت پوست محل و از بین رفتن غبغب خواهد شد.

مراحل تزریق فیلر در ناحیه فک:
در این پروسه پزشک متخصص با توجه به اطلاعات و دیتا هایی که از معاینه فرد به دست آورده است محل هایی برای تزریق ژل فیلر انتخاب می کند. مقدار و روش تزریق بسته به مشکل فرد و تشخیص پزشک دارد. سپس این مواد به قسمت های مختلف تعیین شده تزریق می شود. کل مراحل انجام این عمل ۳۰ دقیقه به طول می انجامد و فرد می تواند به کارهای روزمره خود برسد. لازم به ذکر است کیفیت ژل فیلر و تکنیک تزریق فیلر برای رسیدن و به نتیجه نهایی بسیار مهم است.

در انتها:
تزریق فیلر شاید در مقایسه با روش های تهاجمی روشی ساده تر باشد ولی در صورت انجام به وسیله فرد غیر متخصص و فردی که مهارت کافی در این مورد نداشته باشد ممکن است باعث ایجاد مشکلات فراوان مانند: عدم قرینگی صورت، عفونت ثانویه محل تزریق، تجمع ژل در یک محل، و بازگشت عارضه و عدم رضایت فرد شود. به همین خاطر باید برای این عمل بهترین کلینیک برای تزریق فیلر را انتخاب کنید. زیرا مواد اولیه و تکنیک تزریق در تزریق فیلر بسیار مهم است و در صورت عدم توجه به این موضوع فرد درمان شونده دچار مشکلات عدیده و جبران ناپذیری خواهد شد.

تغذیه مادر شیرده برای افزایش وزن نوزاد

مقاله قبلی

“بهترین متخصص مغز و اعصاب در زمینه سکته مغزی”

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در تبلیغات