افزایش تمرکز در 15 دقیقه
اطلاعات عمومیسبک زندگی

افزایش تمرکز در ۱۵ دقیقه

افزایش تمرکز در ۱۵ دقیقه

همه‌روزه ما از مغز خود استفاده می‌کنیم. گاهی اوقات پیش می‌آید که باید مساله‌هایی را در مدت زمان کمی حل کنیم ، اما مغز ما به درستی کار نمی‌کند؛ در چنین شرایطی باید چه کاری انجام دهیم؟

ده ایده وجود دارد که چگونه بتوانیم مغز خود را در ۱۵ دقیقه، هوشمندتر و تیزتر کنیم. هر چه وظیفه‌ی محوله کوچکتر باشد، تمرکز کردن هم راحت‌تر خواهد بود.

به این فکر کنید که در حال حاضر چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

نیازی نیست که به کل مساله فکر کرده و سعی کنید که پاسخی برای آن پیدا کنید. در هر حال، شما باید کاری انجام دهید.

منتظر نمانید؛ شروع به کاری کنید که می‌توانید انجام دهید. این به شما کمک خواهد کرد که به شرایط عملی وارد شده و اطلاعاتی را به دست آورید که به حل سریع‌تر مساله، کمک خواهد کرد.

روش خاصی را برای وارد شدن به شرایط عملی، در خود ایجاد کنید . هنگامی که به تختخواب رفته و یا از آن بلند می‌شوید، چه کاری انجام می‌دهید؟ شما یک سری از کارهای تکراری را انجام می‌دهید. مثلا بازیکنان تنیس قبل از سرویس زدن، خود را با یک حوله خشک می‌کنند.

کارهای تکراری به مغز شما می‌گوید که در حال حاضر چه کاری را بخصوص می‌خواهید انجام دهید. پس از انجام این مراحل، درگیر شدن در کار برای شما بسیار راحت‌تر خواهد بود. کارهای خود را روی یک کاغذ بنویسید. تفکرات زیادی در مغز شما وجود دارد، اما تمرکز کردن روی همه‌ی آن‌ها در یک لحظه، کار سختی است. همه‌ی تفکرات خود را روی یک کاغذ بنویسید؛ این امر، آشفتگی را در ذهن شما متوقف کرده و به افزایش قدرت و تمرکز مغز کمک می‌کند.

تمرینات ورزشی ساده؛ پیاده‌روی کنید؛ در این حالت، اکسیژن بیشتری دریافت خواهید کرد. تمرینات ورزشی، سرعت متابولیسم را در بدن شما افزایش داده و به بهبود قدرت مغز، کمک خواهد کرد.

مغز خود را برای ۱۵ دقیقه خاموش کنید.

یک اتاق تاریک و بی‌صدا پیدا کنید، چشم‌های خود را بسته و گوش‌های خود را بگیرید. در چنین حالت ساکتی نشسته و به چیزی فکر نکنید و یا اینکه به یک چیز دلپذیر فکر کنید.

مثلا اینکه تعطیلات آخر هفته‌ی خود را کجا و چگونه گذرانده‌اید.

این آسایش به شما اجازه می‌دهد تا فرآیندهای مغزی خود را سریع‌تر کنید.

آب بعلاوه‌ی انرژی؛ مغز ما ۲۵ درصد از انرژی بدن را مصرف می‌کند.

اگر می‌خواهید بهتر فکر کنید، پس یک لیوان آب نوشیده و ده دقیقه‌ی بعد، یک خوراکی شیرین هم بخورید.

این امر کمک می‌کند که انرژی، سریع‌تر به مغز برسد. اطلاعات جدیدی جمع‌آوری کنید؛ اگر مغز نمی‌داند که چه کاری باید انجام دهد، سعی کنید که اطلاعات و دانش جدیدی کسب کنید. هر چه بیشتر بدانید و بتوانید کارهای بیشتری انجام دهید، سریع‌تر هم می‌توانید فکر کنید.

دوش گرفتن با آب سرد یا آب سرد و گرم

اگر می‌خواهید توان ذهنی خود را به حداکثر برسانید، زیر دوش آب سرد بایستید؛ سپس آب گرم را باز کرده و دوباره با آب سرد دوش بگیرید. آب سرد به شما کمک می‌کند که احساس طراوت و شادابی داشته باشید، حتی اگر تمام شب را هم نخوابیده باشید. این بدان معنی است که مغز شما، به صورت بهتری فکر خواهد کرد.

موسیقی مورد علاقه‌ی خود را باز کرده و با گام‌های آهسته حول محور خود بچرخید.

اگر نمی‌ترسید، چشم‌های خود را هم ببندید؛ رقص، انرژی بدن را متوازن کرده و قدرت ذهن شما را افزایش می‌دهد.

به رویاهای خود فکر کنید؛ چرا باید چنین کاری انجام دهید؟ هر عمل شما یک هدف نهایی دارد.

ما در زیر فشار کاری و مشغله‌های خود، سریعا این مورد را فراموش می‌کنیم؛ مشکلات خود را فراموش کرده و به رویای خود فکر کنید.

به آن فکر کنید؛ آن را تصور کنید؛ این کار، تمرکز شما را تغییر داده و حس و حال شما را بیشتر می‌کند.

چنین ذهنیت مثبتی، با الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه موجب می‌شود تا اقدامات بیشتری را انجام دهید.

 

افزایش تمرکز در ۱۵ دقیقه

مجله سلامتی پلاس ماد

 

علائم سرطان

مقاله قبلی

میان وعده سالم برای افزایش وزن

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *