باورهای درست و غلط در مورد کرونا
اطلاعات عمومیبیماریسلامتکرونا

باورهای درست و غلط در مورد کرونا

باورهای درست و غلط در مورد کرونا

 

به گزارش گروه سلامت پلاس ماد به نقل از WHO، قرار گرفتن در معرض آفتاب و یا در دمای بالاتر از ۲۵ درجه ، از بیماری کرونا جلوگیری نمی کند

بدون توجه به آب و هوا ، می توانید به کرونا مبتلا شوید. کشورهایی که آب و هوای گرم دارند موارد COVID-19 را گزارش کرده اند. برای محافظت از خود ، اطمینان حاصل کنید که دستان خود را به طور مکرر و کامل تمیز کرده و از تماس با چشم ، دهان و بینی خودداری کنید.

نگهداشتن نفس به مدت ۱۰ ثانیه یا بیشتر بدون سرفه ، به این معنی نیست که شما از بیماری کروناویروس آزاد هستید.

شایع ترین علائم COVID-19 سرفه خشک ، خستگی و تب است. برخی از افراد ممکن است اشکال شدیدتری از بیماری داشته باشند. بهترین روش برای تأیید ابتلا به ویروس تولید COVID-19 با آزمایش آزمایشگاهی است. شما نمی توانید آن را با این تمرین تنفسی تایید کنید ، که حتی می تواند خطرناک باشد.

 

نوشیدن الکل شما را در برابر COVID-19 محافظت نمی کند و می تواند خطرناک باشد
مصرف مکرر یا زیاد الکل می تواند خطر ابتلا به مشکلات سلامتی را افزایش دهد.

 

ویروس COVID-19 در مناطقی با آب و هوای گرم و مرطوب قابل انتقال است

ویروس COVID-19 می تواند در همه منطقه ای ، از جمله مناطقی با آب و هوای گرم و مرطوب منتقل شود. صرف نظر از شرایط آب و هوایی ، اقدامات محافظتی اتخاذ کنید. بهترین راه برای محافظت از خود در برابر COVID-19 تمیز کردن مکرر دست ها است. با انجام این کار ویروس های موجود در دستان خود را از بین می برید و با لمس کردن چشم ، دهان و بینی از عفونت ممکن است رخ دهد.

هوای سرد و برف نمی تواند coronavirus جدید را بکشد.

دلیلی بر این باور نیست که هوای سرد می تواند این بیماری را از بین ببرد. دمای طبیعی بدن انسان بدون در نظر گرفتن دمای خارجی یا آب و هوا در حدود ۳۶.۵ درجه سانتیگراد تا ۳۷ درجه سانتی گراد باقی می ماند. مؤثرترین راه برای محافظت از خود در برابر coronavirus جدید این است که مرتباً دستان خود را با دستمال حاوی الکل تمیز کنید یا آنها را با آب و صابون بشویید.

استحمام حمام گرم مانع از بروز بیماری کرونا ویروس نمی شود

دوش گرفتن حمام گرم مانع ابتلا به COVID-19 نمی شود. بدون در نظر گرفتن دمای حمام یا دوش ، دمای طبیعی بدن در حدود ۵/۳۶ تا ۳۷ درجه سانتی گراد باقی می ماند. در واقع ، حمام گرم با آب بسیار گرم می تواند مضر باشد ، زیرا می تواند شما را بسوزاند. بهترین راه برای محافظت از خود در برابر COVID-19 تمیز کردن مکرر دست ها است. با انجام این کار ویروس های موجود در دستان خود را از بین می برید و با لمس کردن چشم ، دهان و بینی از عفونت ممکن است رخ دهد.

کرونا نمی تواند از طریق گزش پشه منتقل شود.

تا به امروز هیچگونه اطلاعات و مدرکی مبنی بر انتقال کرونا ویروس جدید توسط پشه ها وجود ندارد. coronavirus جدید یک ویروس تنفسی است که در درجه اول از طریق قطرات ایجاد شده در هنگام سرفه یا عطسه فرد آلوده ، یا از طریق قطرات بزاق یا ترشحات از بینی پخش می شود. برای محافظت از خود ، مرتباً دست های خود را با دستمال حاوی الکل تمیز کنید یا آنها را با آب و صابون بشویید. همچنین از تماس نزدیک با هر کس که سرفه و عطسه می کند خودداری کنید.

آیا خشک کن های دستی در کشتن ویروس کرونا موثر هستند؟

خشک کن دست در کشتن ویروس مؤثر نیست. برای محافظت از خود در برابر coronavirus جدید ، شما باید مرتباً دستان خود را با دستمال حاوی الکل تمیز کنید یا آنها را با صابون و آب بشویید. پس از تمیز کردن دستان ، باید آنها را با استفاده از حوله های کاغذی یا یک خشک کن هوا کاملاً خشک کنید.

باورهای درست و غلط در مورد کرونا

آیا یک لامپ ضد عفونی کننده اشعه ماوراء بنفش می تواند کروناویروس جدید را بکشد؟

لامپهای UV نباید برای استریل کردن دستها یا مناطق دیگر پوست استفاده شوند زیرا اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث سوزش پوست شود.

اسکنرهای حرارتی در تشخیص افراد آلوده به کروناویروس جدید چقدر مؤثر هستند؟

اسکنرهای حرارتی در تشخیص افرادی که تب دارند (یعنی درجه حرارت بالاتر از حد طبیعی بدن است) به دلیل عفونت با کروناویروس جدید موثر هستند.

با این حال ، آنها نمی توانند افرادی را که آلوده هستند و هنوز به تب مبتلا نیستند ، تشخیص دهند. این امر به این دلیل است که بین ۲ تا ۱۰ روز طول می کشد تا افرادی که آلوده می شوند بیمار شوند و دچار تب شوند.

آیا اسپری کردن الکل در بدن شما می تواند کرونا ویروس جدید را از بین ببرد؟

خیر. اسپری کردن الکل در بدن شما ویروس هایی را که از قبل وارد بدن شما شده اند ، نمی کشد. پاشیدن چنین موادی می تواند برای لباس یا غشاهای مخاطی (یعنی چشم ، دهان) مضر باشد. توجه داشته باشید که هم الکل و هم کلر برای ضد عفونی کردن سطوح می توانند مفید باشند ، اما لازم است طبق توصیه های مناسب از آنها استفاده شود..

آیا به طور مرتب شستشوی بینی شما با محلول نمک می تواند از بروز عفونت با کروناویروس جدید جلوگیری کند؟

نه شواهد محدودی وجود دارد مبنی بر اینکه شستشوی مرتب بینی با محلول نمکی می تواند به افراد در بهبودی سریعتر از سرماخوردگی کمک کند. اما ، به طور منظم شستشوی بینی برای جلوگیری از عفونت های تنفسی کرونا نشان داده نشده است.

آیا خوردن سیر آیا می تواند به جلوگیری از عفونت با coronavirus جدید کمک کند؟

سیر یک ماده غذایی سالم است که ممکن است خاصیت ضد میکروبی داشته باشد. با این حال ، هیچ شواهدی از شیوع این بیماری در دست نیست که خوردن سیر ، مردم را از ویروس محافظت می کند.

کرونا روی افراد مسن تأثیر می گذارد یا افراد جوان ؟

افراد در هر سنی می توانند به ویروس کرونا آلوده شوند. افراد مسن و افراد با شرایط پزشکی خاص (مانند آسم ، دیابت ، بیماری های قلبی) به نظر می رسد در معرض ابتلا به بیماری ویروس به شدت آسیب پذیرتر باشند.

آیا آنتی بیوتیک ها در جلوگیری و معالجه کورنا ویروس مؤثر هستند؟

نه ، آنتی بیوتیک ها علیه ویروس ها کار نمی کنند .

کرونا یک ویروس است و بنابراین ، نباید از آنتی بیوتیک ها به عنوان ابزاری برای پیشگیری یا درمان استفاده شود.

با این حال ، اگر شما بخاطر کرونابستری هستید ، ممکن است آنتی بیوتیک دریافت کنید زیرا عفونت باکتریایی امکان پذیر است.

آیا داروهای خاصی برای پیشگیری یا معالجه کرونا ویروس جدید وجود دارد؟

نه ، هیچ داروی خاصی برای جلوگیری یا معالجه کرونا ویروس توصیه نشده است.

با این حال ، افراد آلوده به ویروس باید برای تسکین و درمان مراقبت های لازم را انجام دهند و افراد مبتلا به بیماری شدید باید از مراقبت های حمایتی بهینه استفاده کنند.

 

باورهای درست و غلط در مورد کرونا

مجله سلامتی پلاس ماد

 

مراقبت از پوست با استفاده از ماسک صورت و تونر

مقاله قبلی

مراقبت از کودکان در مقابل ویروس کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *