استاندارداطلاعات عمومی

بهترین ورزش ها برای مقابله با فشار خون

برخی از بهترین ورزش ها برای کاهش فشار خون:
-تمرینات اینتروال با شدت بالا
افراد بسیاری عاشق تمرینات اینتروال با شدت بالا هستند زیرا به کالری سوزی بیشتر و تقویت سوخت و ساز بدن تنها طی چند دقیقه کمک میکند.

تمرینات ایزومتریک
تمرینان ایزومتریک شامل انقباض ماهیچه هایی خاص در یک وضعیت ایستا می شوند. یک مثال خوب در این زمینه تکیه دادن به دیوار و قرار گرفتن در وضعیت نشسته (Wall Sit) است. اگرچه این قبیل تمرینات شامل هیچ حرکتی نمی شوند، اما به ماهیچه سازی و افزایش قدرت کمک می کنند.
شنا
اگر انجام تمریناتی که در بالا به آنها اشاره شد برای شما دشوار است، یا به مشکلات مفاصل مبتلا هستید، شنا می تواند یک ورزش ایده آل برای شما باشد. شنا از جمله ورزش هایی است که نیازی به تحمل وزن ندارد و شما می توانید از آن برای کاهش فشار خون استفاده کنید، در شرایطی که به مفاصل بدن نیز فشاری وارد نمی شود.
شما می توانید تمرینات اینتروال با شدت بالا را نیز در روتین شنای خود اضافه کنید. به عنوان مثال، شما می تواند برای ۳۰ ثانیه شنای کرال سینه را انجام داده و یک دقیقه به آرامی شنا کنید.
پیاده‌روی
پیاده‌روی یکی از ساده‌ترین ورزش هایی است که هر فردی می تواند آن را انجام دهد. اگر به طور منظم این کار را انجام دهید، می توانید سطوح فشار خون و کلسترول خود را کاهش داده، سلامت قلب را بهبود بخشیده و خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهید.
نتایج یک پژوهش نشان داد که پیاده‌روی منظم طی یک بازه زمانی شش هفته ای به کاهش ۷.۲ درصدی خطر فشار خون بالا منتج شده است. بر همین اساس، شما می توانید این فعالیت ساده و راحت را در برنامه روزانه خود بگنجانید.
تمرینات قدرتی
کار با وزنه احتمالا نخستین چیزی است که پس از شنیدن تمرینات قدرتی در ذهن شما شکل می گیرد. اما تمریناتی که با کمک وزن بدن انجام می شوند نیز می توانند به همان اندازه موثر باشند.
در کنار کمک به کاهش فشار خون، تمرینات قدرتی به افزایش توده ماهیچه ای و استخوانی کمک می کنند

از نشانه های اولیه سرطان گلو

مقاله قبلی

فیبر; سدی در برابر بیماری

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

3 نظرات

  1. […] داروهای فشار خون مانند مسدودکننده های بتا به حفظ ضربان آرام و درست قلب کمک می کنند. اگر به ناگاه مصرف این داروها را متوقف کنید، ممکن است با شرایطی مانند ضربان قلب سریع مواجه شوید. در حقیقت، این شرایط می تواند به ایسکمی قلب و افزایش چشمگیر فشار خون و ضربان قلب منجر شود. تمامی این موارد پایه هایی برای یک حمله قلبی در آینده محسوب می شوند. […]

  2. […] ورزش اختلالات خواب باعث افزایش خطر ابتلا به چاقی، فشار خون، دیابت نوع ۲ و دیگر ناهنجاری‌های متابولیکی در افراد […]

  3. […] کنید. غذاهای سرشار از نمک سدیم بیش از حد موجب افزایش فشار خون انسان می شود. زمانی که مقدار زیادی سدیم مصرف می کنید، […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در استاندارد