بیماری کرونا در زنان باردار
اطلاعات عمومیبیماریدسته‌بندی نشدهسلامتکرونا

بیماری کرونا در زنان باردار

بیماری کرونا در زنان باردار

 آیا زنان باردار بیشتر از سایر افراد جامعه از نظر میزان ابتلا به بیماری کرونا، عوارض و مرگ و میر ناشی از آن در معرض خطر هستند؟

در حال حاضر اطلاعات حاصل از گزارش های علمی به چاپ رسیده تا کنون، در مورد میزان خطری که بیماری کرونا زنان باردار را تهدید می کند، همچنان کافی نمی باشند. زنان باردار تغییرات فیزیولوژیک و ایمونولوژیکی را تجربه می کنند که ممکن است آنها را برای عفونت های تنفسی از جمله بیماری کرونا مستعد کند. با توجه به تجربیات به دست آمده از سایر عفونت های کوروناویروسی (مثل سارس و مرس) و عفونت های ویروسی تنفسی دیگر مثل انفلوانزا، زنان باردار ممکن است در معرض خطر بیماری شدیدتر، عوارض و مرگ و میر بالاتر در مقایسه با سایرین باشند.

زنان باردار لازم است اقدامات پیشگیرانه، از قبیل شست و شوی مرتب دست ها و خودداری از تماس با افراد بیمار برای جلوگیری از ابتلا به عفونت را مد نظر داشته باشند.

آیا زنان باردار مبتلا به کرونا در معرض خطر بالاتری از نظر نتایج نامناسب حاملگی هستند؟

اطلاعاتی در مورد نتایج نامناسب حاملگی در زنان باردار مبتلا به کرونا در دسترس نمی باشد. از دست دادن حاملگی، از جمله سقط و زایمان زودرس، در تعدادی از بیماران مبتلا به سایر کوروناویروس ها (مثل سارس و مرس) در دوره ی بارداری دیده شده است. وجود تب با درجات بالا در سه ماهه ی اول بارداری میزان خطر برخی از اختلالات حاملگی را بالا می برد.

انتقال بیماری در دوران بارداری یا زمان زایمان

 

آیا زنان باردار مبتلا به کرونا ، ویروس را به جنین خود منتقل می کنند؟

ویروس عامل بیماری کروناعمدتا  از طریق تماس نزدیک و قطرات تنفسی منتقل می شود. اینکه زن باردار مبتلا به کرونا می تواند بیماری را به جنین خود یا نوزاد خود از سایر راه ها منتقل کند هنوز به درستی مشخص نیست. در هر حال تا کنون نوزادان متولد از مادران مبتلا به کرونا که مورد تست قرار گرفته اند، هیچ یک برای این ویروس نتیجه مثبت نداشته اند. لازم به ذکر است که تا کنون ویروس در نمونه های به دست آمده از مایع آمنیوتیک (مایع اطراف جنین در داخل رحم) یا شیر مادر کشف نشده است.

 

بیماری کرونا در زنان باردار

مجله سلامتی پلاس ماد

 

چگونه قرنطینه خانگی را تحمل کنیم؟

مقاله قبلی

نحوه انتقال ویروس کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *