بیماری کرونا در زنان شیرده
اطلاعات عمومیبیماریدسته‌بندی نشدهسلامتکرونا

بیماری کرونا در زنان شیرده

بیماری کرونا در زنان شیرده

انتقال بیماری کرونا از طریق شیر مادر

در مطالعات محدودی که بر روی خانم های مبتلا به کرونا و سارس (SARS)، ویروسی دیگر از خانواده کروناویروس ها، انجام شده، ویروس در شیر مادر یافت نشده است. با این حال هنوز مشخص نیست که آیا مادران می توانند از طریق شیردهی ویروس را منتقل کنند یا خیر.

شیردهی برای سایر بیماری های عفونی

شیر مادر، کودک را در برابر بسیاری از بیماری ها ایمن می کند و فقط در موارد بسیار نادری شیردهی مادر توصیه نمی شود. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های امریکا (CDC)، توصیه ای در مورد شیردهی مادر در موارد ابتلا به ویروس های مشابه عامل بیماری کرونا، از قبیل ویروس سارس (SARS-CoV) و ویروس مرس (MERS-CoV)، ندارد.
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های امریکا (CDC)، توصیه می کند پس از طی شدن دوره زایمان، ضمن مراقبت جهت جلوگیری از انتقال ویروس به شیرخوار، مادر مبتلا به انفلوانزا شیردهی خود را از طریق سینه یا شیر دوشیده شده ادامه دهد.

 

شیردهی توسط مادر مبتلا یا مشکوک به کرونا

شیر مادر بهترین منبع تغذیه برای بیشتر شیرخواران است اما اطلاعات ما هنوز در مورد بیماری کرونا کامل نیست. تصمیم گیری در مورد شیردهی یا عدم شیردهی و چگونگی شروع یا ادامه شیردهی در مادران مبتلا یا مشکوک به کرونا باید توسط مادر و با مشورت کادر درمانی و خانواده انجام شود. جهت جلوگیری از انتقال عفونت، مادر مبتلا یا مشکوک به کرونا باید تمام اقدامات پیشگیرانه را از جمله شستن دست ها قبل از لمس شیرخوار و استفاده از ماسک صورت حین شیردهی، انجام دهد. در صورت استفاده از شیر دوشیده شده توسط پمپ دستی یا برقی، مادر باید دست های خود را پیش از دست زدن به پمپ یا بطری شیر بشوید و پمپ را پس از هر بار استفاده مطابق توصیه ها پاکیزه کند. در صورت امکان از شیر دوشیده شده مادری دیگر که سالم است برای تغدیه شیرخوار استفاده شود.

 

 

بیماری کرونا در زنان شیرده

مجله سلامتی پلاس ماد

توصیه هایی برای پیشگیری از کرونا در محیط کار

مقاله قبلی

نحوه تمرین همدلی در دوران همه گیری کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *