تبلیغاتتغذیهسبک زندگیسلامت

تاثیر شگفت انگیز ویتامین D3 در مقابله با کرونا ویروس

تاثیر شگفت انگیز ویتامین D3 در مقابله با کرونا ویروس

ویتامین D، به بدن برای جذب کلسیم و فسفر جهت ساخت و حفاظت استخوان ها و دندان ها کمک می کند و در حفظ ساختار مناسب استخوان نقش مهمی دارد. اهمیت این ویتامین به این دلیل است که کلسیم به عنوان ماده اصلی سازنده استخوان، فقط در صورت وجود ویتامین D توسط بدن قابل جذب است.
دکتر رضا بخردی کمبود ویتامین D در ایران را بسیار شایع دانست و گفت: این ویتامین با قرار گرفتن در معرض نور خورشید در پوست بدن ساخته می شود؛ ولی تأمین مقدار کافی آن از این طریق، به دلایل مختلف از جمله نگرانی از بروز بدخیمی های پوست ناشی از مواجهه با اشعه خورشید، ملاحظات فرهنگی و…. همیشه امکان پذیر نیست و توصیه متخصصین به استفاده از مکمل های ویتامین D است. از طرفی مواد غذایی مرسوم مانند ماهی ، زرده تخم مرغ، جگر گوساله و غلات و شیر نیز مقدار ویتامین D زیادی ندارند.
پزشک و متخصص گیاهان دارویی می‌گوید: طبق آخرین تحقیقات انجام شده در گسترش جهانی ویروس کووید ۱۹ ( کرونا) ، محققین دریافتند که کافی بودن ویتامین D مقاومت در برابر عفونت های ویروسی را افزایش می دهد و باعث کاهش شدت علایم کرونا شده و در نهایت کاهش مرگ و میر را به دنبال دارد.
در بدن انسان از جمله ریه ها و دستگاه گوارش ، گیرنده هایی به نام ACE2 وجود دارد که ویروس کرونا با چسبیدن به این گیرنده ها وارد بدن شده و علائم آن به تدریج بروز پیدا می کند، در این بین ویتامین D با چسبیدن به این گیرنده ها مانع چسبیدن ویروس کرونا و ورود آن به اندام های بدن می‌شود.
در این شرایط فعلی با توجه به همه گیری ویروس کرونا در کشور به منظور جلوگیری از تجمعات ، به هیچ وجه نیازی به اندازه‌گیری آزمایشگاهی مقدار ویتامینD بدن افراد نیست و انجمن غدد درون ریز و بسیاری دیگر از متخصصان استفاده از ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ واحد ویتامین D را برای نوجوانان و بزرگسالان توصیه کرده اند. کودکان ۲ تا ۱۲ سال نیز می‌توانند برای هر ۶ روز، از ۵ عدد ویتامین D 1000 واحدی استفاده کنند.

ویتامین D3 را از کجا تهیه کنیم؟
شرکت داروسازی باریج اسانس اولین شرکت دانش بنیان داروهایگیاهی در راستای ارتقا سطح سلامت جامعه و همچنین برآورده کردن نیازهای به وجود آمده اقدام به تولید مکمل های غذایی و رژیمی تحت برند باریویتال نموده است با مراجعه به وب سایت www.barivital.ir می توانید به اطلاعات کاملی از این محصول با نام (کپسول نرم ویتامین D3) دست پیدا کنید .
ویتامین D3 باریویتال در پرل‌های ۱۰۰۰ واحدی هم اکنون در داروخانه های سراسر کشور در دسترس می باشد.
همچنین جهت خرید آنلاین کپسول به صورت می توانید به وب سایت باریویتال مراجعه نمایید و یا با شماره صدای مشتری ۴۹۹۲۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

چه زمانی به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

مقاله قبلی

اثرات خوردن آبجو الکلی بر ضریب هوشی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در تبلیغات