توصیه هایی برای پیشگیری از کرونا در محیط کار
اطلاعات عمومیبیماریسلامتکرونا

توصیه هایی برای پیشگیری از کرونا در محیط کار

توصیه هایی برای پیشگیری از کرونا در محیط کار

افراد بیمار را فعالانه به ماندن در منزل تشویق کنید.

به تمام کارمندانی که علائم بیماری حاد تنفسی دارند توصیه می‌شود در منزل بمانند و تا ۲۴ ساعت بعد از رفع تب ( پایین آمدن تب به زیر ۳۷.۸ درجه سانتی‌گراد با دماسنج دهانی) و یا سایر علائم (بدون استفاده از داروهای تب‌بر و داروهای از بین برنده‌ی علائم) به محل کار بازنگردند.

همچنین اطمینان حاصل کنید که سیاست های شما در جهت جلوگیری از گسترش بیماری، انعطاف‌پذیر است و  کارمندان از آن اطلاع کافی دارند.

درصورتی که بنا بر اقتضای شغلی با سایر شرکت ها در تعامل هستید و کارمند مسئول به علت بیماری در مرخصی به سر می برد، از کارمندان قراردادی استفاده کنید و همچنین، هم شرکت مقابل و هم کارمندان جدید را از سیاست های پیشگیری از گسترش بیماری در محیط کاری آگاه کنید.

با توجه به اینکه مراجعه تمامی افراد به کادر درمانی جهت گرفتن تاییدیه پزشکی منجر به وارد کردن فشار کاری مضاعف به سیستم درمانی در این شرایط می‌شود، برای مرخصی کارمندان مبتلا به بیماری، اجباری در جهت گرفتن تاییدیه پزشکی قرار ندهید.

همچنین جهت عدم حضور کارمندان در محیط کار، به علت نیاز به مراقبت از نزدیکان مبتلا، انعطاف‌پذیری کافی داشته باشید.

 

کارمندان مبتلا را از سایرین جدا کنید.

کارمندانی که هنگام رسیدن به محل کار یا حین کار دچار علائم بیماری (از قبیل سرفه، تنگی نفس، تب) می‌شوند، از سایر کارمندان جدا شده و فورا به منزل بازگردند. همچنین افراد مبتلا، هنگام سرفه و یا عطسه، دهان و بینی خود را با دستمال کاغذی بپوشانند (در صورت در دسترس نبودن دستمال، از آرنج و شانه برای پوشاندن صورت استفاده کنند).

 

تاکید کافی به ماندن در منزل و رعایت توصیه های بهداشت تنفسی و بهداشت دست ها در محیط کار

پوسترهایی را تحت عنوان ”بهداشت دست”، ”بهداشت تنفسی” و همچنین ”ماندن در منزل در صورت بروز علائم” را در محل ورود به کار و یا سایر مکان هایی که در معرض دید هستند نصب کنید.

برای کارمندان دستمال کاغذی به مقدار کافی فراهم کنید.

به کارمندان نحوه شست و شوی صحیح دست‌ها را با آب و صابون برای حداقل ۲۰ ثانیه و یا با استفاده محلول‌های ضدعفونی کننده (با حداقل ۶۰٪ الکل) آموزش دهید. اگر دستها به طور واضح آلوده هستند حتما با آب و صابون شست و شو شوند.

محلول ضدعفونی کننده و آب و صابون کافی در محیط شغلی فراهم کنید و محلول ها را در همه جا به مقدار کافی قرار دهید.

 

نظافت محیط ‌کار به خوبی انجام شود.

تمام محل‌هایی که در معرض تماس مکرر هستند مانند پیش‌خوان‌ها و دستگیره های در، به طور مکرر، ضدعفونی شوند. نیازی به استفاده از محلول های خاصی نیست از همان ترکیباتی که همیشه به صورت روتین به ‌کار میرفته اند استفاده شود و دستورالعمل روی آنها به دقت خوانده شود.

دستمال های مرطوب ضدعفونی کننده برای افراد فراهم کنید (به عنوان مثال افراد قبل از دست‌زدن به دستگیره‌ های در و یا صفحه کلید‌ها آنها را ضد‌عفونی کنند.)

 

برای سفرهای شغلی، به افراد توصیه‌های لازم داده شود.

در مورد سفرهای خارجی، اطلاعات لازم از نظر شیوع و ابتلای کرونا در کشور مقصد، فراهم گردد.

افراد قبل از سفر از نظر علائم بیماری تنفسی بررسی شوند و در صورت وجود علائم از انجام سفر خودداری کنند.

در صورت بروز علائم بیماری حین سفر، افراد به سوپروایزر خود اطلاع دهند و در صورت لزوم مشاوره پزشکی لازم را دریافت کنند.

در صورت ابتلا به بیماری در خارج از مرزهای ایران، به سفارت ایران در کشور مقصد مراجعه نموده و اقدامات درمانی لازم را دریافت کنید.

 

سایر نکات:

کارمندانی که خود بیمار نیستند و علائمی نیز ندارند، اما با فرد بیمار از نزدیکان خود در تماس بوده اند، حتما به مافوق خود اطلاع دهند.

در صورت تایید ابتلای هر یک از کارمندان، سایر افراد از ابتلای او آگاه گردند تا در صورت تماس احتمالی، توصیه های بهداشتی لازم را رعایت کنند.

 

 

توصیه هایی برای پیشگیری از کرونا در محیط کار

مجله سلامتی پلاس ماد

نحوه انتقال ویروس کرونا

مقاله قبلی

بیماری کرونا در زنان شیرده

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *