تکنولوژی 5G در مراقبت های بهداشتی
اطلاعات عمومیتکنولوژیسبک زندگیسلامت

تکنولوژی ۵G در مراقبت های بهداشتی

تکنولوژی ۵G در مراقبت های بهداشتی

فناوری ۵ جی گام بلندتری نسبت به ۴جی است :

. بسیار سریعتر است

. دارای پهنای باند به شدت بزرگتریست

.  به گونه‌ای طراحی شده است که بسیار انعطاف‌ پذیرتر باشد.

. شبکه‌ای مبتنی بر نرم‌افزار است و برخلاف شبکه ‌های قبلی که همه شامل سیم و اتصالات فیزیکی بودند همه چیز وابسته به حقیقتی ساده است.

تأثیر فناوری، سپرده‌گذاری عظیمی است، باعث می‌شود تا انسان‌ها رویا های بزرگتری داشته باشند و به موفقیت‌هایی برسند که بدون ۵ جی قطعا غیرممکن است و این ویژگی بسیار ارزشمندی است و به خصوص باعث شگفتی درمانگران می‌شود زیرا شبیه دیگر نوآوری ها مثل اسپینر یا مبلی هوشمند و یا طیفی جدید از رنگ سبز نیست.

با این فناوری به کمک انسان‌ها می‌روید مردم در این زمینه‌ها بیشتر داوطلب می‌شوند و مشارکت می‌کنند و ما می‌خواهیم فناوری را به این سو هدایت کنیم نه تنها با کمک به سیستم‌های پشت پرده‌ی بیمارستان‌ها و موسسات بهداشتی کاری می‌کنیم که موثر‌تر و مرتبط‌‌ تر عمل کنند و اطلاعات بهتری در دست داشته باشند ، بلکه این توانایی را نیز بوجود می‌آوریم که زمانی که بیماران به متخصص دسترسی ندارند متخصصان را به مکانی ببریم که بیماران هستند .

این فناوری، دارای توانایی به دست آوردن اطلاعات پزشکی عمیق مانند اسکن‌هایی که در بیمارستان می‌گیرید در قالب تصاویری در سیستم “ای‌آر” یا “واقعیت افزوده” است.

زمانی که شما در حال انجام یک عمل جراحی و یا معالجه یک بیمار هستید

برای شما مثالی میزنم

یک جراح مغز به نمودارهای زیادی مانند اسکن‌ها که روی دیوار هستند نگاه می‌کند

و سپس می‌فهمد که چه کاری باید انجام دهد و سپس به تصویری سه بعدی از مغز انسان نگاه می‌کند

و بعد از آن دست به کار می‌شود.

این تصاویر را وارد عینک‌های سیستم “واقعیت افزوده” میشود تا جراح همزمان که جراحی را انجام می‌دهد به اسکن‌ها نگاه کند . همچنین دربحث وسایل پزشکی اگر قطعه ورودی دستگاه پزشکی را (مثل قطعه اسکن‌گیر ) برداریم و آن را در هرکجای جهان، در مناطق روستایی و شهری قرار دهیم ولی خود دستگاه که گران‌قیمت هست را در مرکز نگه‌داریم ، بعد می‌توان این ماشین‌های پزشکی فوق العاده را در هر کلینیکی داشته باشیم این طور فقط بیمارستان‌های بزرگ که پیشرفته هستند، از این دستگاه‌ها برخوردار نخواهند بود حتی در کلان شهرها این امکان ارتباط را نیز به وجود می‌آورد زیرا تنها به یک لینک احتیاج دارید شما به آن بیمارستان تمام عیار نیاز نخواهید داشت. ما بیمارستان را برای شما خواهیم آورد و پزشکان متخصص و حرفه‌ای به سراغ شما خواهند آمد.

 

تکنولوژی ۵G در مراقبت های بهداشتی

مجله سلامتی پلاس ماد

تقویت قدرت حافظه

مقاله قبلی

تاثیر منفی تکنولوژی بر سلامتی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

1 اظهار نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *