خواص قارچ شیتاکه گانودرما و ترکیش تیل
اطلاعات عمومیتبلیغاترپورتاژ خبری

خواص قارچ شیتاکه گانودرما و ترکیش تیل

خواص قارچ شیتاکه گانودرما و ترکیش تیل

قارچ شیتاکه Shiitake Mushroom یکی از قدیمی ترین گیاهانی است که بیش از هزار سال است که در طب سنتی ژاپنی مصرف می شده و همچنان نیز مصرف می شود. هم اکنون قارچ شیتاکه یکی از پرطرفدارترین و معروف ترین ترکیباتی است که در انواع قرص های تقویت سیستم ایمنی استفاده می شود.

شیتاکه (شیتاکو) از خانواده قارچ ها است و حاوی ترکیب AHCC می باشد که مخفف جمله ی

(Active Hexose Correlated Compound)

و به معنای (ترکیب هگزوز وابسته) می باشد. ترکیب AHCC یک ترکیب فوق العاده قوی برای افزایش سیستم ایمنی بدن می باشد و همین ترکیب جادویی است که باعث شده تا این قارچ تبدیل به یک ماده منحصر به فرد و البته گران قیمت شود.

افزایش سیستم ایمنی بدن با استفاده از قارچ شیتاکه

سیستم ایمنی بدن وظیفه دارد تا بدن ما را از بیماری ها و آسیب ها محافظت کند.

با استفاده از قارچ شیتاکه و بالا رفتن سیستم ایمنی بدن بسیاری از بیماری های کوچک و بزرگ دیگر نیز درمان می شوند. طی تحقیقات علمی ای که انجام شده  قارچ شیتاکه حتی روی کوچکترین بیماری ها از سرماخوردگی و آنفولانزا گرفته تا بیماری های بزرگی مثل سرطان، هپاتیت، دیابت و بیماری های قلبی عروقی و درمان زگیل تناسلی HPV تاثیرات فوق العاده خوبی داشته است

یکی از بزرگترین کمپانی ها در زمینه محصولات AHCC کمپانی Quality Of Life می باشد. این کمپانی آمریکایی محصولات مختلفی از AHCC با دوز های مختلف را تولید می کند که بهترین محصولات این کمپانی دو محصول قرص کینوکو AHCC پلاتینیوم و قرص کینوکو AHCC طلایی می باشد.

*** مدل کینوکو پلاتینیوم بالاترین دوز را در میان تمام مدل های موجود دارد و دوز آن یک و نیم برابر مدل قرص کینوکو طلایی است که همین امر باعث شده تا کینوکو پلاتینیوم جوابدهی بی نظیری داشته باشد.

این دو محصول هم اکنون توسط  شرکت فرازطب نماینده انحصاری کمپانی Quality Of Life در ایران عرضه می شوند.

خواص قارچ شیتاکه گانودرما و ترکیش تیل

خواهشمندیم دقت کنید !! 

قارچ شیتاکه (کینوکو) با قارچ گانودرما کاملا متفاوت است. قارچ شیتاکه حاوی ترکیب AHCC است و قارچ گانودرما حاوی ترکیب لوسیدوم lucidum می باشد.

آیا زگیل های تناسلی در ایران هم شایع است؟

زگیل های تناسلی امروزه در کشور ما به صورت یک بیماری خاموش وجود دارد و به سرعت در حال گسترش است. متاسفانه اکثر مردم اطلاعات و شناختی از این بیماری ندارند و معمولا وقتی متوجه مریضی خود می شوند که ویروس پیشرفت زیادی کرده و درمان آن بسیار دشوار شده است.

قسمت تاسف بار ماجرا اینجاست که هیچ اطلاع رسانی ای راجع به این بیماری نمی شود و حتی خیلی از پزشکان هم اطلاعات کامل و کافی در مورد این بیماری ندارند.

همچنین دارویی که در سراسر کشور قابل دسترسی برای همه باشد برای اچ پی وی وجود ندارد.

زگیل های تناسلی اچ پی وی در ناحیه های مختلفی ظاهر می شوند که شامل موارد زیر هستند:* واژن، دهانه رحم، دهانه واژن و مقعد
* اطراف آلت و حتی داخل مجرای ادراری مردان
* مخاط داخل بینی، دهان و گلو
* قسمت انتهای زبان و نای
* ناحیه داخلی پلک چشم

درمان نشدن این زگیل ها در هر یک از ناحیه های ذکر شده در بالا باعث ایجاد سرطان در آن ناحیه می شود.

زگیل های تناسلی انواع  و تیپ های مختلفی دارند که بعضی از آنها کم خطر و بعضی دیگر پر خطر هستند. اما همه آنها واگیر دار هستند و باید سریعا درمان شوند.

انواع کم خطر ویروس زگیل تناسلی شامل تیپ های ۶، ۱۱، ۴۰، ۴۲، ۴۳، ۴۴، ۵۳، ۵۴، ۶۱، ۷۲، ۷۳ و ۸۱ هستند.

انواع پر خطر ویروس زگیل تناسلی شامل تیپ های ۱۶، ۱۸، ۳۱، ۳۳، ۳۵، ۳۹، ۴۵، ۵۱، ۵۲، ۵۶، ۵۸، ۵۹، ۶۸ و ۶۹ هستند.حدود ۷۰ درصد موارد گزارش شده بیماری سرطان دهانه رحم توسط تیپ های ۱۶ و ۱۸ رخ می دهد و همچنین تیپ ۱۶ ویروس زگیل تناسلی مسئول ۹۵ درصد سرطان های مقعد و اکثر سرطان های دهانی و واژن است.

خواص قارچ شیتاکه گانودرما و ترکیش تیل

تفاوت قارچ شیتاکه و گانودرما :

قارچ شیتاکه (کینوکو) با قارچ گانودرما کاملا متفاوت است.

کینوکو یا همان شیتاکه (شیتاکو) از خانواده قارچ ها است. شیتاکه حاوی ترکیب AHCC می باشد که مخفف جمله ی

(Active Hexose Correlated Compound)

و به معنای (ترکیب هگزوز وابسته) می باشد و همین ترکیب جادویی باعث شده تا قارچ شیتاکه تبدیل به یک ماده منحصر به فرد و البته گران قیمت شود.

بیش از ۱۵۰ مقاله علمی در ارتباط با درمان HPV توسط قارچ های شیتاکه وجود دارد که با جستجو در گوگل می توانید این مقاله ها را مطالعه کرده و بیشتر تحقیق کنید.

همچنین با جستجو در سایت های پزشکی خارجی و معتبر می بینید که قارچ گانودرما هیچگونه تاثیری بر روی زگیل تناسلی hpv  ندارد. حتی هیچ مقاله یا مطلبی در سایت های معتبر پزشکی (خارجی) برای تاثیر گانودرما بر روی اچ پی وی وجود ندارد.

گانودرما حتی در حدی مطرح نیست که تحقیقات جدی ای هم روی آن انجام نشده است.

در سایت های پزشکی خواص گانودرما در دسته بندی (شواهد ناکافی) تقسیم بندی شده اند و توصیه ای به پزشکان برای تجویز آن جهت مراجعین نمی‌شود. یعنی مدرک پزشکی و تحقیقات کلینیکی کافی برای این تاثیرات انجام نشده و فوایدی که برای آن گفته می شود فقط حالت تجربی دارد و از نظر علمی اثبات نشده است.

تفاوت بین عملکرد قارچ شیتاکه و ترکیش تیل

قارچ Turkey Tail که در ایران به قارچ دم بوقلمون معروف است و در سراسر دنیا نیز یافت می شود. این قارچ الوار چوب و تنه درختان مرده رشد میکند. قارچ شیتاکه حاوی ترکیب AHCC است اما قارچ دم بوقلمون حاوی ماده ای به نام پلی ساکارید کرستین (PSK) و نیز پپتید پلی ساکارید (PSP) می باشد.

پلی ساکارید در واقع نوعی کربوهیدرات متصل به پروتئین است و نیز در این قارچ یک بخش لیپیدی وجود دارد که حاوی آنتی اکسیدان هایی به نام استرول های گیاهی می باشد.

قارچ دم بوقلمون قرن ها در سراسر جهان برای درمان مشکلات مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. شاید برجسته ترین خواص قارچ دم بوقلمون توانایی آن در تقویت سلامت سیستم ایمنی بدن و نیز ویژگی های ضد سرطانی آن باشد که در این زمینه به خواص قارچ شیتاکه شباهت بسیاری دارد.

مطالعات شان داده اند که قارچ دم بوقلمون می تواند اثرات ضد توموری داشته باشد. مطالعه ای نشان داده است که ماده PSK موجود در این قارچ رشد و تکثیر سلول های سرطان کولون را در انسان مهار می نماید. دانشمندان این اثر را به خاصیت بهبود سیستم ایمنی نسبت می دهند.

همچنین این اثر در همانژیوسارکوم که نوعی سرطان خطرناک است نشان داده شده است. اما بهترین اثر ضد سرطانی مربوط به این قارچ زمانی است که با درمان های متداول سرطان مانند شیمی درمانی و پرتودرمانی همراه شود.

امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

 

خواص قارچ شیتاکه گانودرما و ترکیش تیل

مجله سلامتی پلاس ماد

پیش دیابت و ۶ نشانه آن

مقاله قبلی

درمان میخچه

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *