درمان آفتاب سوختگی با آلوئه ورا
اطلاعات عمومیدسته‌بندی نشدهزیبایی

درمان آفتاب سوختگی با آلوئه ورا

درمان آفتاب سوختگی با آلوئه ورا

هر فردی در هنگام آفتاب سوختگی بدنبال سریعترین راه برای جلوگیری از قرمز شدن پوست،ورم و تاول میباشد.با استفاده از مسکن ها شما میتوانید درد ناشی از آفتاب سوختگی را تسکین دهید البته جهت رسیدن به این منظور حدود یک ساعت زمان لازم است.برای درمان سریعتر شما میتوانید از آلوئه ورا در این زمینه بهره گیرید.ترکییبات این گیاه شگفت انگیز نه تنها باعث از بین رفتن درد شما میگردد بلکه با ایجاد احساس خنکی در ناحیه سوختگی باعث التیام سریعتر میگردد. شما میتوانید از تکه های یخ آلوئه ورا جهت بی حس نمودن محل سوختگی در زمانی که آلوئه ورا مشغول ترمیم قسمت های سوختگی میباشد بهره گیرید.

ژل آلوئه ورا را از فروشگاه ها خریداری نمائید. ژلی را خریداری نموده که میزان آلوئه ورای آن نزدیک به ۱۰۰ درصد باشد. بعضی از ژل های سوختگی حاوی مواد افزودنی هستند که جلوی پروسه یخ زدن را میگیرد،لذا همواره به یاد داشته باشید در هنگام خرید ژل آلوئه ورا با خواندن بروشور آن محصولی را انتخاب کنبد که میزان آلوئه وراء آن در بالاتربن میزان باشد. درصورتیکه ژل آلوئه ورا پیدا نکردید میتوانید خودتان ژل درون برگهای آلوئه ورا را استخراج کنید. برای اینکار شما بایستی چند برگ آلوئه ورا را که حاوی میزان زیادی ژل هستند را خریداری نموده و پس از شستشوی کامل برگها پوسته برگها را جدا نموده و ژل درون آن را خارج نمائید. ژل خارج شده را به صورت دستی و یا با ریختن در مخلوط کن کاملا له نمائید. محتویات ظرف را در قالب های کوچک یخ به میزان سه چهارم قالب بریزید.درصورتیکه میران ژل آلوئه ورا کم بود میتوانید با اضافه کردن مقدار کمی آب حجم ژل را افزایش دهید. قلب ها را در فریزر قرار داده و اجازه دهید تا محتویات آن یخ بزند که بسته به درجه فریزر شما،بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول میکشد.در صورتیکه اجازه دهید قالب ها تمام شب در فریزر باقی بمانند نتیجه بهتری خواهید گرفت. تکه های یخ زده را از درون قالب ها خارج کنید و در هنگام سوختگی هر قالب را بر روی محل سوختگی و محلی که احساس درد دارید قراد داهید. تکه هی یخ را ا توسط یک حوله نگه داشته تا به هنگام آب شدن از ریختن آنها جلوگیری شود.

درمان سوختگی
در درمان سوختگی اثر معجزه آسایی دارد و درد ناشی از سوختگی را کاهش می‌دهد همچنین ناحیه سوختگی درجه ۲ و ۳ مانند آفتاب زدگی و یا سوختگی ناشی از اشعه را ترمیم می‌کند شایان ذکر است که گیاه آلوئه ورا پوست‌هایی که در اثر تابش آفتاب سوختگی پیدا کرده اند را ترمیم می‌کند. خاصیت ترمیمی ژل این گیاه به صورتی است که به دلیل داشتن آب فراوان و روغن موجود در خود از خشک شدن پوست جلوگیری می‌کند، در نتیجه ترمیم ناحیه سوختگی را حاصل می‌سازد. 
در سال ۱۹۵۹، اداره غذا و دارو ایالات متحده آمریکا اجازه داد پماد این گیاه به عنوان یک داروی بدون نسخه در اختیار بیماران و متاقاضیان قرار بگیرد. ژل آلوئه ورا در التیام زخم‌ها به خوبی عمل می‌کند و مانع از آسیب‌های ناشی از نور UV می‌شود.

استفاده از داروهای گیاهی در درمان آسیب های پوستی مانند زخم و سوختگی با انجام تحقیقات مختلف و تأیید اثربخشی آنها مرسوم گردیده است.

آلوئه ورا از خانواده زنبق می باشد. این گیاه شبیه کاکتوس، گوشتی و آبدار است. برگ های پهن تیغ دار این گیاه حداکثر دو متر ارتفاع دارد. اگر برگ های این گیاه را نصف کنید مایع غلیظ و ژله مانندی می بینید که تمام خواص گیاه در آن نهفته است.

از آلوئه ورا برای سوختگی‌ها و بهبود زخم‌ها استفاده می‌شود و مهمترین ترکیبات تغذیه‌ای آن شامل ویتامین E، برخی ویتامین‌های گروه B، کلسیم، روی و سدیم است.

روش استفاده ژل آلوئه ورا را روی منطقه ی دردناک بمالید و ماساژ دهید تا به خوبی جذب شود. این کار را در طول روز چندین بار تکرار کنید تا درمان کامل حاصل شود.

ژل آلوئه ورا غیر از ویژگی ضددرد و ضد التهاب، می تواند بازسازی سلولی انجام دهد و رشد سلول هایی را که عقب مانده اند را بهبود بخشد، یعنی باعث بهبود سریع تر زخم می شود.

یبوست، سوختگی، تب خال، چین و چروک پوستی، دیابت و غیره. این ها مشکلاتی هستند که ممکن است برای همه ی ما پیش بیاید. اما آلوئه ورا حاوی خواصی است که برای رفع تک تک این مشکلات کارا می باشد

آلوئه ورا می تواند باعث خارش در پوست های حساس شود. اگر بعد از استفاده دچار حساسیت و خارش پوست شدید استفاده از ژل آلوئه ورا را متوقف کرده و با پزشک مشورت کنید.

نکته: شما می توانید گیاه آلوئه ورا را در آشپزخانه خود نگه دارید و به هنگام نیاز از آن استفاده کنید. این گیاه برای رشد خود نیاز به کمی آب و نورطبیعی و مکان گرم دارد.

درمان آفتاب سوختگی با آلوئه ورا

مجله سلامتی پلاس ماد

 

علت و درمان تیک عصبی در کودکان

مقاله قبلی

اهمیت خواب کودک

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *