درمان طبیعی موهای خشک
زیباییسبک زندگیسلامت

درمان طبیعی موهای خشک

درمان طبیعی برای موهای خشک :

آیا موهای شما می­تواند تست را پشت سر بگذارد؟ اگر مشکل شما موی خشک آسیب دیده است، آرایش مداوم مو بیشتر از اینکه کمک کننده باشد آسیب می­رساند. یک تار مو را بگیرید و  از دو انتها به آرامی بکشید. اگر به آسانی بشکند، شما رطوبت کافی در موهایتان ندارید.

یک مرطوب کننده با برند بهتر استفاده کنید

برچسب روی بسیاری از محصولات می­گوید که مرطوب­ کننده هستند. اما در واقعیت، ممکن است به راحتی موهای شما را بپوشانند و شما حس کنید که موهایتان نرم شده است. به دنبال محصولات با روغن­های طبیعی مانند روغن زیتون یا روغن آرگان یا گلیسیرین، سوربیتول یا روغن درخت قلم باشید. اما از شامپوهای با روغن و وازلین معدنی خودداری کنید، زیرا از ورود رطوبت طبیعی به موهای شما جلوگیری می­کنند.

گرما: دوست یا دشمن؟

هنوز هم حرارت بهترین راه برای براق و صاف کردن مو است. اما باید موهایتان را از آسیب­های ناشی از سشوار، فرکننده ­های مو و اتوهای صاف کننده، حفظ کنید. هنگامی که موهای شما مرطوب است از کرم آرایش مو استفاده کنید. اگر دارای موهای خوبی هستید، از دماهای کم برای آرایش مو استفاده کنید. موهای متوسط تا ضخیم به درجه حرارت کمی بالاتر نیاز دارند.

هوای بیرون را در نظر بگیرید

بدون توجه به نوع موی شما، آب و هوا آن را تحت تاثیر قرار می­دهد. هوای ابری و خورشید سوزان می­توانند خشک کننده باشند-بنابراین آب نمک و کلر هم می­توانند. زمانی که موی شما در معرض آنها قرار می­گیرد، از یک شامپو و نرم کننده مناسب موی خشک استفاده کنید. همچنین هنگامی که شرایط بیرون خراب است باید کلاه بپوشید.

 برای مدتی آنها را رها کنید

چرا شما این نوک موهای دندانه دندانه را نگه می­دارید؟ قاعده سر انگشتی: نوک موی مرده را هر ۶ تا ۸ هفته کوتاه کنید، بویژه اگر به طور مرتب از ابزارهای حرارتی استفاده می­کنید. آرایشگرها درباره برش مو در خانه هشدار می­دهند زیرا قیچی کند می­تواند نوک موهای شما را بدتر کند. بعلاوه، کوتاه کردن پشت موهای شما به صورت مستقیم آسان نیست.

موهایتان را برای رفتن به رختخواب آماده کنید

با موهای خود به خوبی رفتار کنید، حتی زمانی که خواب هستید. با یک شانه مو، موهای درهم بر هم را جدا و مرتب کنید. شانه زدن همچنین باعث می­شود که چربی از پوست سر شما پخش شود. اگر دارای موهای بلندی هستید، آن را در پشت به صورت گوجه­ای شکل بپیچید، نوک­های مو را به داخل آن کنید، و آن را با موبند ببنید. اگر دارای موهای کوتاه هستید، روی یک بالش ابریشمی بخوابید. زیرا اصطکاک کمتری ایجاد می­کند.

آن را با مواد شیمیایی نسوزانید

آیا مدل موهای شما شامل فر شش ماهه، حالت دهنده­ها و رنگ موهای موقتی است؟ مواد شیمیایی رطوبت طبیعی مو را از بین می­برند و رشته­ ها را ضعیف می­کنند. اگر شما زیادی از روش­های شیمیایی استفاده می­کنید، موهای شما ممکن است سست و وز وزی شود.

یک متخصص آرایش و زیبایی آشپزخانه­ ای باشید

یک ماسک موی DYE را با مخلوط کردن مقادیر مساوی از عسل و روغن زیتون در یک کاسه کوچک تهیه کنید. ممکن است به اندازه کافی خوشبو باشد که بتوان آن را خورد، اما این یکی برای موها است! ماسک را به طور یکنواخت روی موهایتان بمالید، و سپس آن را برای مدت ۳۰ دقیقه در پلاستیک بپیچید و سپس آن را با شامپو و نرم کننده بشویید. حداقل بک بار در ماه این کار را انجام دهید یا هر هفته یکبار اگر امکان­پذیر است.

شامپو یا غیر شامپو

ممکن است شما هر روز موهای تازه و شسته شده بخواهید. اما این کار لازم نیست مگر اینکه موهای شما واقعا چرب باشند. در موارد کمتری از شامپو استفاده کنید. یا یک روز شامپو بزنید- و روز بعد شامپو نزنید، موهای خود را خیس کنید اما فقط از نرم کننده استفاده کنید. از نرم کننده فقط در انتهای مو استفاده کنید و به پوست سر نزنید.

رژیم غذایی مو

موهای شما تمایل به چربی­های سالم دارند! بنابراین مقادیر زیادی آووکادو، سالمون و روغن زیتون مصرف کنید. این غذاها مملو از اسیدهای چرب ضروی هستند، که می­توانند کف سر خشک را با روغن­ های طبیعی چرب کنند. هر کار که می­کنید، رژیم غذایی را بهم نزنید- در این صورت بدن خود را از مواد غذایی مهم که برای تولید موهای سالم ضروری است، گرسنه نگه می­دارید.

 

درمان طبیعی موهای خشک

مجله سلامتی پلاس ماد

شام سالم

مقاله قبلی

درمان سلولیت

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

1 اظهار نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در زیبایی