راهنمای سفر جاده ای از تهران به مشهد
اطلاعات عمومیتبلیغات

راهنمای سفر جاده ای از تهران به مشهد

راهنمای سفر جاده ای از تهران به مشهد

 

سفر جاده‌ای لذت‌های خاص خود را دارد. اگر همراه با خانواده‌ی خود و خودروی شخصی از تهران به مشهد سفر می‌کنید این سفر می‌تواند یکی از خاطره‌انگیزترین مسیرهای زندگی شما باشد و اگر قصد سفر با اتوبوس دارید باید بدانید با خرید بلیط اتوبوس از علی بابا این سفر برای شما راحت‌تر خواهد شد. جاده‌ی تهران به مشهد کمی طولانی‌ست اما در طول مسیر می‌توانید چندین بار توقف کنید و ضمن لذت بردن از محیط اطرافتان، کمی استراحت کنید تا برای ادامه‌ی مسیر آماده باشید. اغلب اتوبوس‌ها چندین بار در توقفگاه‌های بین راهی می‌ایستند. با حرکت از تهران ۹۰۰ کیلومتر تا مشهد فاصله دارید و در طی راه از استان پهناور سمنان عبور می‌کنید تا به استان خراسان رضوی برسید. تهران تا سمنان و شهرهایی که از آنها گذر می‌کنید می‌تواند بخش جذاب سفر جاده‌ای شما باشد. چون سمنان استانی پهناور با طبیعتی خاص و منحصر به فرد است و شهرهای دامغان و شاهرود دو شهر مهمی هستند که از آنها عبور می‌کنید.

 

راهنمای سفر جاده ای از تهران به مشهد

راهنمای سفر جاده ای از تهران به مشهد

با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از علی بابا باید به ترمینالی که بلیط خود را از آن تهیه می‌کنید، دقت داشته باشید. اتوبوس‌های مشهد از چهار پایانه‌ی مسافربری تهران حرکت می‌کنند به همین خاطر در حین خرید بلیط باید توجه داشته باشید که بلیط شما از ترمینال غرب (آزادی)، ترمینال جنوب، ترمینال شرق (افسریه) و یا پایانه‌ی بیهقی (آرژانتین) صادر شده است. حداقل نیم ساعت قبل از حرکت اتوبوس در ترمینال حضور داشت باشید و اگر بلیط خود را اینترنتی خریداری کرده‌اید به تعاونی مورد نظر مراجعه کنید تا پرینت بلیط را به شما تحویل دهند.

سفر با اتوبوس برای افرادی که به سفرهای جاده‌ای علاقه و عادت دارند شاید کار راحتی باشد اما اگر اولین بار است که مسیری طولانی مانند تهران تا مشهد را با اتوبوس طی می‌کنید رعایت برخی نکات این سفر را برای شما راحت‌تر می‌کند. تا جایی که ممکن است ساعت‌های پایانی روز بلیط تهیه کنید تا شب را در مسیر باشید و در مسیر بخوابید تا طولانی بودن مسیر شما را اذیت نکند. برای سفرهای جاده‌ای می‌توانید از بالش‌های مناسب سفر استفاده کنید و در راه بخوابید. اگر بلیط اتوبوس تهران مشهد را از علی بابا تهیه کرده باشید می‌توانید با بررسی ساعت‌های حرکت اتوبوس‌ها در ترمینال‌های مختلف، ساعت مناسب با شرایط خودتان را انتخاب کنید. علاوه براین می‌توانید با خرید بلیط وی‌آی‌پی، سفر را برای خودتان آسان‌تر کنید. این فقط یکی از مزایای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس است ضمن اینکه با خرید اینترنتی در وقت، انرژی و هزینه‌های شما هم صرفه‌جویی می‌شود.

 

راهنمای سفر جاده ای از تهران به مشهد

راهنمای سفر جاده ای از تهران به مشهد

از کدام مسیر به سمت مشهد حرکت کنید؟

برای رسیدن به مشهد دو مسیر پیش رو دارید. اولین مسیر جاده‌ی سمنان است و دیگری جاده‌ای که از استان مازندران به سمت مشهد ادامه دارد. در هنگام خرید بلیط به این موضوع هم توجه داشته باشید که اتوبوس شما از کدام مسیر حرکت می‌کند. جاده‌ی سمنان، مسیری کویری همراه با زیبایی‌های خاص کویر است. با عبور از شاهرود و دامغان به مرز سمنان و خراسان رضوی می‌رسید و بعد از آن وارد شهر سبزوار می‌شوید که به احتمال زیاد اتوبوس‌ها در این شهر توقف خواهند داشت. پس از سبزوار یک شهر بزرگ دیگر در مسیر شما قرار دارد و آن نیشابور است. شهری فرهنگی که علاوه بر زیارت مکان مذهبی قدمگاه امام رضا (ع)، می‌توانید آرامگاه شاعرانی چون عطار و خیام را هم در آنجا مشاهده کنید. پس از نیشابور شما به مشهد می‌رسید. در صورتی که مسیر مازندران را انتخاب کرده باشید بر خلاف جاده‌ی سمنان، جاده‌ای سرسبز و پر از جاذبه‌های طبیعی پیش روی شماست. در مسیر مازندران ابتدا به شهرهای آمل، بابل و ساری می‌رسید و پس از آن وارد استان گلستان می‌شوید. یکی از مزایای جاده‌ی گلستان، عبور از پارک ملی گلستان است. در این جاده‌ی سرسبز از محیط اطرافتان لذت ببرید و با توقف در مسیر، این جاذبه‌های طبیعی را از نزدیک ببینید البته باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که جاده‌ی مازندران و گلستان از جاده‌ی سمنان طولانی‌تر است و زمان بیشتری را در راه هستید.

سفر با قطار : بهترین قطار تهران مشهد

 

مشهد شهری مذهبی‌ست که سالانه مسافران زیادی از تمامی مسیرهای منتهی به آن وارد این شهر می‌شوند و مسیر تهران ـ مشهد یکی از پرترددترین مسیرهای جاده‌ای، هوایی و ریلی است. با توجه به نقش زیارتی این کلانشهر، ترمینال آن هم ترمینالی بزرگ است که تعداد بالای مسافران را پوشش می‌دهد. سفر با اتوبوس مزایای خاص خود را دارد. با اینکه زمان بیشتری در مسیر هستید اما به لحاظ هزینه‌های خرید بلیط برای شما مقرون به صرفه خواهد بود. اگر بلیط اتوبوس تهران مشهد علی بابا را خریداری کنید، امکان دارد از تخفیف‌های لحظه‌ای سفرهای زمینی هم برخوردار شوید. خرید اینترنتی بلیط امکانی‌ست که مقدمات سفر را برای شما راحت‌تر می‌کند و همانطور که در خانه نشسته‌اید می‌توانید از طریق سایت و یا اپلیکیشن از سامانه‌های معتبر خرید اینترنتی، بلیط مناسب برای سفرهای آینده‌ی خود را انتخاب و خریداری کنید.

 

راهنمای سفر جاده ای از تهران به مشهد

مجله سلامتی پلاس ماد

توصیه هایی برای پیشگیری از کرونا در کارمندان

مقاله قبلی

پیشگیری از بیماری کرونا در میهمانی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

1 اظهار نظر

  1. […] راهنمای سفر جاده ای از تهران به مشهد از مسیر گرگان […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *