روش ضد­عفونی کردن میوه ها و سبزیجات
اطلاعات عمومیبیماریتغذیهسلامتکرونا

روش ضد­عفونی کردن میوه ها و سبزیجات

روش ضد­عفونی کردن میوه ها و سبزیجات

هنوز هیچگونه شواهدی که نشان دهد این ویروس از طریق میوه و سبزی قابل انتقال است وجود ندارد. اما با توجه به این که ممکن است این محصولات آغشته به ترشحات یا قطرات ناشی از سرفه یا عطسه ی فرد مبتلا باشند، رعایت نکات احتیاطی توصیه می­شود.

دست­های خود را به مدت ۲۰ ثانیه بشویید. سینک ظرفشویی را هم بشویید.

  • ابتدا از آب روان برای شستن میوه­ها و سبزی­ها استفاده کنید، هر جا که نیاز است از یک برس برای زدودن آلودگی از سطح میوه ­ها کمک بگیرید.
  • میوه­ های آسیب­ دیده یا ترک برداشته را دور بیندازید.
  • سه قطره مایع ظرفشویی را در یک لیتر آب (۴ لیوان آب) حل کنید و بگذارید میوه و سبزی برای سه دقیقه در آن خیس بخورد. آب­کشی کنید.
  • سپس از مواد ضد­عفونی کننده آماده حاوی پرکلرین برای میوه و سبزی که دستورالعمل استفاده روی آن­­­ها موجود است استفاده کرده و سپس آب­کشی کنید.
  • ترجیحا از میوه­ هایی که قابل پوست­ کندن هستند استفاده کنید. پس از ضد­عفونی پوست را دور بیندازید.
  • این توصیه ها تا زمان یافتن اطلاعات جدیدتر و متفاوت در خصوص کروناویروس جدید کاربردی هستند.

– سعی کنید میوه و سبزیجاتی انتخاب کنید که ظاهری سالم و بدون پوسیدگی داشته باشند. پس از ورود به منزل کیسه‌های میوه و سبزی را در جایی مخصوص و دور از دسترس کودکان قرار دهید؛ به گونه‌ای که تماسی با سایر وسایل منزل نیز نداشته باشند.

– با اتمام عملیات ضد عفونی کردن میوه و سبزی، کیسه‌های پلاستیکی را دور انداخته و سینک و محل قرار دادن کیسه‌های خرید را شسته یا ضد عفونی کنید.

– به هیچ عنوان میوه و سبزی شسته نشده را درون یخچال قرار ندهید و در صورتی که پس از شست‌وشو آنها را خورد کرده‌اید در ظرفی با درب بسته در یخچال بگذارید.

– با اتمام کار دستگیره درب یخچال را ضد عفونی کنید و به یاد داشته باشید مصرف میوه و سبزی خام در بیرون از منزل در این روزهای کرونایی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

– از آنجایی که ویروس کرونا دارای ابعاد ساختاری بزرگ تری نسبت به سایر ویروس‌ها است، ماندگاری بیشتری بر روی سطوح خواهد داشت. از طرفی هم خرید کردن برای رفع نیاز تغذیه روزانه موضوعی اجتناب ناپذیر در روزهای فعلی است؛ در این میان اما خرید میوه و سبزی و دقت در شست‌وشوی آنها اهمیتی دو چندان دارد.

– به اندازه مصرف چند روزه خرید کنید. از قراردادن میوه و سبزی نشسته در یخچال بپرهیزید.

 

روش ضد­عفونی کردن میوه ها و سبزیجات

مجله سلامتی پلاس ماد

توصیه هایی برای افراد مبتلا به “اضطراب بیماری” در همه گیری کرونا

مقاله قبلی

توصیه های تغذیه برای پیشگیری از کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *