رژیم غذایی بر اساس گروه خونی
اطلاعات عمومیتغذیه

رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

آیا می دانید که چه نوع غذاها و خوردنی هایی متناسب با نوع گروه خونی شما هستند و شما با توجه به گروه خونی خودتان چه غذاهایی باید بخورید و یا از مصرف چه خوردنی هایی باید پرهیز کنید ؟

بهترین رژیم غذایی برای گروه خونی شما

متخصصان تغذیه در پاسخ به این سؤال می گویند : هر گروه خونی در زمان متفاوتی از تاریخ تکامل بشری ، شکل گرفته است و بنابراین ما باید رژیم های غذایی خود را مطابق با رژیم غذایی اجدادمان در زمان تکامل گروه خونی مشابه در بدن آنها هماهنگ کنیم .

گروه خونی O

آن ها تأکید دارند : اگر غذاهایی را بخورید که متناسب و سازگار با گروه خونی خودتان هستند ، می توانید به راحتی آن ها را هضم کنید ، وزنتان کاهش یابد و سلامت و شادی بیشتری را تجربه کنید .

افرادی که گروه خونی آنها O است ، در واقع قدیمی ترین گروه خونی را به لحاظ سابقه ی تکامل بشری دارند و بنابراین با این گروه خونی اگر از رژیم غذایی یک شکارچی مثل اجداد انسان در آن زمان پیروی کنند ، احساس بهتری خواهند داشت . این افراد تمایل دارند که سطح زیادی از انرژی را دریافت کنند و بسیار سازمان یافته هستند .

برای این افراد رژیم غذایی حاوی پروتئین زیاد توصیه می شود و اگر این گروه فقط سبزی خوار باشند ، دائم احساس گرسنگی می کنند و در نتیجه به خوردن تنقلات روی می آورند که در نتیجه با مشکلاتی در میزان قند خون و متابولیسم مواجه خواهند شد .

این افراد می توانند آزادانه گوشت قرمز و ماهی مصرف کنند ، امّا از خوردن زیاد لبنیات یا کربوهیدرات ها باید خودداری کنند .

از نظر ورزش کردن هم این گروه باید روزانه یک ساعت ، فعالیت بدنی داشته باشند و ترجیحاً در هنگام صبح به جای عصر ورزش کنند . برای این اشخاص شنا ، پیاده روی و دوچرخه سواری توصیه می شود .

 

گروه خونی A

در مورد گروه خونی A باید گفت که این گروه خونی کمی دیرتر از گروه خونی O تکامل یافته است ، یعنی زمانی که بشر به جای شکار ، کشاورزی می کرده است . بنابراین افراد با گروه خونی A ، پروتئین کمتر ، امّا غلات بیشتر احتیاج دارند . گروه خونی A اغلب خلاقیت بالایی دارند . و در عین حال که بسیار حساس هستند ، می توانند حلال مشکلات خوبی هم باشند . این اشخاص باید گوشت کمتر ، امّا سبزیجات بیشتر بخورند . آنها در مصرف مغز خشکبار ، دانه ها ، غلات ، پاستا ، میوه و سبزیجات کاملاً آزاد هستند ، امّا در خوردن لبنیات و به ویژه اگر آلرژی دارند ، از مصرف زیاد گوشت پرهیز کنند .

افراد با گروه خونیA نسبت به O به فعالیت و تحرک کمتری نیاز دارند و برای آن ها فقط ۳۰ دقیقه نرمش آرام در روز مثل یوگا ، تای چی یا پیاده روی در فضای آزاد ، بسیار مناسب است .

گروه خونی B

در مورد گروه خونیB باید گفت که هیچ گروه خونی دیگری به اندازه ی B مظهر میانه روی نیست . این گروه خونی در زمانی تکامل یافته که انسان ها بیشتر سفر می کردند و بنابراین گوشت ، سبزیجات و غلات به شیوه ای متعادل تر مصرف می شده است .

اگر گروه خونی شما B است ، باید بدانید که به طور کلی طبعی قوی تر و سالم تر دارید و بسیار واقع بین و عمل گرا هستید . برای این افراد رژیم غذایی ، ترکیبی از رژیم گروه خونی A و O است . یعنی از هر چیزی می توانند کمی بخورند و این گروه به طور کلی خوش شانس تر هستند ، چون راحت تر می توانند وزن از دست بدهند .

افراد دارای گروه خونی B می توانند به راحتی گوشت ، ماهی ، قهوه ، سبزیجات ، و غلات عاری از گندم استفاده کنند و از خوردن غذاهای فرآوری شده باید خودداری کنند . این افراد بهتر است تمرینات ورزشی ملایمی را انجام دهند که هم از جسم و هم از مغزشان استفاده کنند .

گروه خونی AB

و بالاخره در مورد گروه خونی AB که ترکیبی از گروه خونی A و گروه خونی B است . این افراد می توانند ترکیبی از رژیم غذایی هر دو گروه را داشته باشند . این افراد دارای خلاقیت هستند و مغز خوبی برای تجارت و کنار آمدن و سازگاری با مردم دارند . این گروه باید از خوردن زیاد گوشت پرهیز کنند و همیشه در رژیم غذایی خود سبزیجات را بگنجانند .

بهترین خوردنی ها برای گروه خونی AB ماهی ، سبزیجات ، کربوهیدارت ها و غلات است ، امّا گوشت زیادی برای این گروه مفید نیست و باید از آن پرهیز کنند . از نظر فعالیت بدنی به این گروه توصیه می شود که ترکیبی از فعالیت های آرام مثل یوگا و نیز جلساتی از تمرینات اندکی پرتحرک تر مثل پرش سبک را داشته باشند .

 

 

رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

مجله سلامتی پلاس ماد

 

چگونه می توان گفت که درونگرا هستید ؟

مقاله قبلی

فواید خواب کوتاه در طول روز

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *