سوالات اورژانسی خانم های باردار
اطلاعات عمومیتبلیغاتسبک زندگینوزاد

سوالات اورژانسی خانم های باردار

سوالات اورژانسی خانم های باردار

خانم ها در دوران بارداری نیاز به مراقبت بیشتری دارند. اگر شما در دوران بارداری خود به سر میبرید حتماً از این موضوع آگاه هستید که زنان در دوران حاملگی از لحاظ جسمی و روحی حساس تر هستند و از این رو مراقبت اهمیت بیشتری پیدا می کند؛ خانم ها در این دوران باید به طور مداوم با متخصص این حوزه در تماس باشند و مرتب معاینه شوند.

خوشبختانه امروز مراکز بسیاری وجود دارند که به صورت تلفنی پاسخگوی سوالات خانم های باردار هستند و شما عزیزان بدون صرف وقت زیاد و طی کردن مسیری طولانی تنها با یک تماس می توانید پاسخ سوالات خود را از کارشناسان این حوزه بشوید و یا در مورد مسائل گوناگون مشاوره بگیرید. مشاوره بارداری مرکز سلامت زنان سلام و نی نی سایت دو مورد از بهترین مراکز مشاوره بارداری  هستند.

مشاوره بارداری صرفا متختص به دوران بارداری نیست و عزیزانی که قصد باردار شدن دارند هم می توانند با مرکز سلامت زنان سلام تماس گرفته و از مشاوره پیش از بارداری بهره بگیرند. یا سؤالات خود را در بخش تبادل نظر نی نی سایت بپرسند.

خانم های باردار سؤالات اورژانسی خود را ازکه بپرسند؟

مراقبت های دوران بارداری بنا به شرایط خانم ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد و به همین دلیل برای معاینه و بررسی بیشتر بهتر است خانم های باردار به طور مستمر و مرتب به متخصص این حوزه مراجعه کرده و از مشاوره بارداری  تلفنی و راهنمایی های لازم استفاده کنند. مرکز سلامت زنان سلام و نی نی سایت به شما امکان صحبت و مشورت با ماما را میدهند.

 

مشاوره مراقبت های دوران بارداری در سه ماهه اول

همان طور که می دانید، تغذیه در دوران بارداری و به خصوص سه ماهه اول بسیار مهم و ضروری است و خانم های باردار باید از پزشک خود در مورد رژیم غذایی این سه ماه راهنمایی های لازم را دریافت کنند. همان طور که گفته شد، بسته به شرایط خانم، ممکن است پزشک نکته های خاص تری را گوشزد کند اما به طور کلی می توان گفت گروه های غذایی غلات، لبنیات، گوشت و جانشین های آن و میوه و سبزی  از جمله گروه های غذایی است که باید در رژیم غذایی روزانه خانم گنجانده شود.

هر یک از این گروه های غذایی، تاثیرات بسزایی در سلامتی مادر و جنین دارد و به همین دلیل اگر مادر از مصرف غذاهای این گروه های غذایی منع نشده باشد، بهتر است تلاش کند در طول روز حتما از غذاهایی مانند برنج، حبوبات به خصوص عدس، کشک، ماست و سایر لبنیات، گوشت و سایر پروتئین های گیاهی و حیوانی و انواع سبزیجات استفاده کند.

معمولا در این دوران به خانم های باردار توصیه می شود اسیدفولیک مصرف کنند.

با گذشت زمان وزن مادر باید به صورت طبیعی بیشتر شود؛ از این رو خانم های باردار حتما باید مراقبت در دوران بارداری را جدی بگیرند و از وضعیت قرار گرفتن جنین در رحم، وزن خود، صدای قلب جنین و … توسط پزشک مطلع شوند.

در صورتی که در دوران بارداری سوالی در این حوزه داشتید و یا در مورد مراقبت های دوران بارداری نیاز به راهنمایی و مشاوره احساس کردید می توانید از مشاوره بارداری تلفنی مرکز سلامت زنان سلام  استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را در کمترین زمان بشنوید.

خانم های باردار سؤالات اورژانسی خود را ازکه بپرسند؟

مشاوره دیابت در دوران بارداری

سطح قند خون بعضی از خانم های باردار، در دوران بارداری بالاتر از سطح معمول می رود و این خانم ها به دیابت دوران بارداری مبتلا می شوند.

دوران بارداری خانم هایی که به دیابت بارداری مبتلا شده اند، حساس تر از خانم هایی بارداری است که دیابت بارداری ندارند؛ از این رو افرادی که به دیابت بارداری مبتلا شده اند می بایست مراقبت های دوران بارداری را جدی تر بگیرند و معاینات مستمر و مداوم را فراموش نکنند.

افرادی که سابقه بیماری دیابت در خانواده دارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت بارداری اند، علاوه بر این ها اضافه وزن، فشار خون بالا، سابقه زایمان نوزادی با وزن بیشتر از ۴ کیلوگرم و … از جمله مواردی است که احتمال ابتلا به دیابت بارداری را افزایش می دهند.

مراقبت های ویژه در این دوران و مصرف داروهای تجویز شده و رعایت رژیم غذایی پیشنهادی، دیابت دوران بارداری را کنترل می کند.

توصیه می شود خانم های باردار از مشاوره بارداری تلفنی مرکز سلامت زنان سلام یا تبادل نظر نی نی سایت  بهره مند شوند و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان این حوزه بشوند و از راهنمایی های آنان استفاده کنند. در صورتی که قصد بارداری دارید می توانید از قبل با انجام دادن مواردی از ابتلا به دیابت بارداری جلوگیری کنید؛ از این رو بهتر است از مشاوره بارداری بهره مند شوید و با استفاده از راهنمایی های کارشناسان این حوزه، دوران بارداری آسان تری را تجربه نمایید. یا در سایت های مرکز سلامت زنان سلام و نی نی سایت به مطالعه مطالب سودمند در آن دسته بندی بپردازید.

مشاوره ورزش در دوران بارداری

بسیاری از متخصصان بر این باورند که ورزش در دوران بارداری مفید است اما این ورزش ها بر اساس شرایط خانم توصیه می شود. بهتر است قبل از انجام هر گونه ورزش در دوران بارداری با مشاورین و متخصصین این حوزه مشورت کنید. همان طور که ورزش کردن برای بعضی از خانم های باردار مفید تلقی می شود، برای بعضی نیز مضر است و اصلا توصیه نمی شود.

برای این که بدانید چه ورزش هایی برای شما خانم باردار توصیه می شود بهتر است با متخصص حوزه زنان مشورت کنید و بر اساس شرایط خود ورزشی را انتخاب نمایید و یا از ورزش کردن پرهیز کنید.

به طور کلی برای خانم هایی که دوران بارداری طبیعی دارند ورزش هایی نظیر پیاده روی، یوگا، دوچرخه ثابت و شنا توصیه می شود. این ورزش ها باید طبق توصیه پزشک انجام شود و توصیه می شود خودسرانه شروع به ورزش نکنید.

در ورزشی مانند یوگا بهتر است روی کمر دراز نکشید و قبل از انجام بعضی حرکت ها از مشاوره بارداری  بهره بگیرید.

 

سوالات اورژانسی خانم های باردار

خانم های باردار سؤالات اورژانسی خود را ازکه بپرسند؟

مشاوره تغدیه در دوران بارداری

در دوران بارداری نیازی نیست شما خانم باردار به اندازه دو نفر غذا بخورید؛ این نظریه که در بین عموم مردم جا افتاده است، صحیح نیست و اگر شرایط خانم در این دوران طبیعی باشد مصرف ۳۰۰ کالری بیشتر از قبل کافیست.

با شروع دوران بارداری و حتی قبل از آن می توانید از مشاوره بارداری تلفنی کمک بگیرید و رژیم غذایی متخص به این دوران را از کارشناسان این حوزه بخواهید. بهتر است قبل از مشورت گرفتن اگر مورد خاصی دارید و یا شرایط بارداری شما عادی نیست، حتما ذکر کنید.

به طور کلی در رژیم غذایی خانم های باردار پروتئین های گیاهی و حیوانی

مانند تخم مرغ، ماهی، گوشت های بدون چربی و لبنیات مانند ماست و شیر توصیه می شود و اهمیت بالایی دارد.

در این دوران مصرف عدس بسیار توصیه می شود و بهتر است خانم های باردار از مصرف این ماده غذایی غافل نشوند. نوشیدن آب در این دوران اهمیت بسیاری دارد و بهتر است در طول روز آب کافی نوشیده شود.

مصرف کافی آب باعث دفع مواد زاید و همچنین جذب مواد مفید می شود.

 

به طور کلی  لازم به ذکر نیست که مراقبت های دوران بارداری اهمیت ویژه ای دارد و برای گذراندن دوران باردرای راحت تر و بدون چالش بهتر از همان اولین روزهای بارداری با متخصص این حوزه در تماس باشید و شرایط خود و جنین را به طور مرتب چک کرده و از سلامت جنین و خودتان مطمئن شوید. پیش از بارداری با مطالعه سایت های معتبر در زمینه مشاوره پزشکی زنان مانند مرکز سلامت زنان سلام و نی نی سایت، اطلاعات خود را تکمیل کنید. در دوران بارداری ممکن است علائمی ببنید و یا درد های غیر طبیعی را احساس کنید. هرگز این علائم را بی اهمیت تلقی نکنید و در اولین فرصت در مورد این علائم و دردها با پزشک صحبت کنید.

در دوران بارداری بهتر است طبق نظر عموم مردم کاری نکنید و بر اساس نظر و تجویز پزشک دارو مصرف کرده و رژیم غذایی غذایی توصیه شده را رعایت کنید.

در صورتی که دسترسی به پزشک متخصص برای شما دشوار است و برای هر سوالی نمی توانید به پزشک مراجعه کنید، می توانید از مشاوره بارداری تلفنی استفاده کنید و در کمترین زمان پاسخ سوالات خود را بشنوید.

سوالات اورژانسی خانم های باردار

مجله سلامتی پلاس ماد

رژیم مدیترانه ای ۷ روزه

مقاله قبلی

بهترین و مطمئن‌ ترین مراکز انجام خدمات پوستی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

1 اظهار نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *