سی حقیقت در مورد زندگی
اطلاعات عمومیسبک زندگی

سی حقیقت در مورد زندگی

سی حقیقت در مورد زندگی ، که کاش ۱۰ سال قبل می­دانستم

هفته­ ی گذشته ۳۰ ساله شدم. برخلاف بیشتر افراد، من پیر شدن را دوست دارم. ۱۰ سال پیش، من یک احمق تمام­ عیار بودم. اکنون که یک دهه بعد است، هنوز هیچ چیز نمی­دانم، اما احساس کنترل بیشتری در زندگی دارم. من رشد شخصی­ ام را مدیون سقراط هستم- سقراط همان شخصی است که زمانی ‌خردمندترین انسان روی زمین نامیده شد. اما او گفت: «من یک چیز را می­دانم: که من هیچ چیزی نمی­دانم»

چگونه باهوشترین مرد روی زمین چیزی نمی­داند؟ این خردمندی و تواضع چنان تأثیری بر من گذاشت که از نقل­ قول سقراط به عنوان استراتژی یادگیری خود استفاده کردم. آنچه در زیر خواهید یافت لیستی از مهمترین چیزهایی است که من از دیگران آموخته ­ام. ممکن است ما چیزها را به سرعت یاد بگیریم، اما اغلب آنها را به همان سرعت فراموش می­کنیم – و گاهی نیاز داریم چیزهایی را که یاد گرفته ­ایم به خودمان یادآوری کنیم.

سی حقیقت در مورد زندگی به نقل از گروه سلامت پلاس ماد:

 1. مبارزه خوب است

هرگز نگو «دیگه نمی­تونم تحمل کنم.» بگو «بچرخ تا بچرخیم».

 1. شکایت نکنید

شکایت کردن بزرگترین اتلاف وقتی است که در دنیا وجود دارد. یا در مورد آن مشکل کاری انجام دهید، یا اگر نمی­توانید، در موردش خفه شوید!

 1. با افرادی که دوست دارید وقت بگذارید

و این یعنی خانواده و بهترین دوستانتان. اگر خانواده ندارید، یکی بسازید. بیشتر افرادی که وارد زندگیتان می­شوند فقط بازدیدکننده هستند. اما خانواده همیشگی است.

 1. اگر عاشق نیستید، رابطه ­ای را شروع نکنید

من این کار را انجام داده ­ام. شما یک جورهایی از کسی خوشتان می­آید و با خود می­گویید: «بد نیست یه امتحانی بکنیم». اصلاً ایده­ ی خوبی نیست. شما یا عاشق هستید یا نیستید. خودتان را فریب ندهید. این کار منصفانه نیست؛ نه برای شما و نه برای طرف مقابل.

 1. هر روز ورزش کنید

بدن سالم جایی است که باید همه چیز را از آنجا شروع کنید. اگر نمی­توانید یک بدن سالم و قوی بسازید، چه چیزی در زندگی می­توانید بسازید؟

 1. خاطرات روزانه بنویسید

خیر، نوشتن خاطرات کار نوجوانانه ای نیست. نوشتن آنها کمک می­کند شما متفکر و نویسنده بهتری بشوید. ممکن است با خود بگویید «من نمی­خوام نویسنده باشم». خوب، روزانه چند پیام و پست در شبکه­ های اجتماعی می­نویسید؟ همه نویسنده هستند.

 1. قدردان باشید

به همه کس و همه چیز «متشکرم» بگویید. «ممنون برای این شب خوب»، «از ایمیل شما متشکرم»، «ممنون که کنار من بودی».

 1. به آنچه مردم فکر می­کنند اهمیتی ندهید

همه ما در آخر می­میریم، آیا واقعاً فکر می­کنید مهم است که مردم درباره شما چه فکری می­کنند؟

 1. بیشتر ریسک بکشید

انقدر بی­ عرضه و بزدل نباشید. جداً می­گویم!

 1. یک حرفه را انتخاب کنید، نه یک شغل

اگر می­خواهید در کاری خوب باشید، باید سالها و سالها را صرف انجام آن کار کنید. اگر دائم از یک حرفه و صنعت به حرفه­ ی دیگری بپرید، نمی­توانید این کار را بکنید. حرفه­ای را که دوست دارید انتخاب کنید و از پایین شروع کنید. در نهایت حتماً نقش ایده­آلتان را پیدا خواهید کرد.

 1. رهبر باشید

وقتی خود را در شرایطی می­یابید که همه به یکدیگر نگاه می­کنند، وقت آن است که شما رهبری را به دست بگیرید. وقتی به یک رهبر تبدیل می­شوید که تصمیم بگیرید رهبر باشید. هیچ مراسم معارفه­ ای وجود ندارد. فقط یک تصمیم لازم است.

 1. چیزها آن طور که به نظر می­رسد نیستند

اگر چیزی عالی­تر از آن به نظر می­رسد که واقعیت داشته باشد، همین طور است. کمی شک و تردید هرگز ضرری ندارد.

 1. پول مهمترین چیز در زندگی نیست

شما باید به خودتان یاد بدهید که به پول اهمیت ندهید و به جایش روی ایجاد ارزش تمرکز کنید. همچنین، به چیزهایی که متعلق به شماست خیلی وابسته نشوید – در غیر این صورت، آن چیزها مالک شما خواهند بود.

 1. خوب باشید

منظورم این نیست که باید آدم زودتسلیم و هالویی باشید. قرار نیست آدمی باشید که هر رفتاری را تحمل می­کند و به روی خود نمی­آورد. فقط به مردم توهین نکنید، فکر نکنید شما بهتر از آنها هستید و مثل یک احمق خودخواه رفتار نکنید.

 1. با ناراحت بودن کنار بیایید

زندگی، کار، روابط، چالشها، همه ناراحتی­هایی در پی دارند. بنابراین با ناراحت بودن کنار بیایید.

 1. هر روز بیاموزید

برای اینکه هوشیار بمانید باید مغز خود را آموزش دهید. لازم نیست هر روز یک کتاب بخوانید تا هر روز چیزی یاد بگیرید. از اشتباهات خود بیاموزید. از اطرافیان خود بیاموزید – نسبت به آنچه می­توانند به شما بیاموزند پذیرا باشید.

 1. قبل از خسته شدن استراحت کنید

حتی اگر عاشق شغل خود هستید، و هر روز برایتان مثل تعطیلات است، باید زمان استراحت داشته باشید. شما انسان هستید و نه یک ماشین، هرگز این را فراموش نکنید.

 1. قضاوت نکنید

فقط به این دلیل که مردم انتخابهایی متفاوت از شما دارند، احمق نیستند. همچنین، شما همه چیز را در مورد مردم نمی­دانید، بنابراین قضاوت کردن را به تاخیر بیندازید- به جایش به آنها کمک کنید.

 1. درباره دیگران فکر کنید

فقط در اندیشه­ ی آنها باشید، همین. می­دانم، همه­ ی ما خانواده داریم، قبض هایی داریم که باید پرداخت کنیم و خلاصه مشکلات خودمان را داریم. اما خودتان را مرکز جهان نبینید.

 1. بدون انتظار ببخشید

تعداد بذل و بخشش­هایتان را نشمارید. اگر چنین کاری کنید، به فرد تلخ و کینه­ جویی تبدیل خواهید شد. صرفاً به خاطر شادی ناشی از آن ببخشید. اگر در عوض چیزی گرفتید، عالی است، اگر هم نه، باز هم عالی است.

 1. راه حل نهایی وجود ندارد

ماهم فقط گونه­ ای از موجودات هستیم. سعی نکنید همه چیز را بفهمید چون نمی­توانید. از سفر زندگی لذت ببرید.

 1. از چیزهای کوچک لذت ببرید

من کلیشه­ ها را دوست دارم، زیرا درست هستند. مخصوصاً همین کلیشه ­ی دوست داشتن چیزهای کوچک. می­دانید چرا؟ همه می­گویند آن را می­دانند و قبول دارند، اما هیچ کس آن را در زندگی­ اش عملی نمی­کند. همه فقط در تعقیب چیزهای بزرگ هستند.

 1. خودتان را جدی نگیرید

بله، بله، تو فردی یگانه هستی و مردم باید تو را جدی بگیرند، گرفتم. اما در نهایت، همه ­ی ما یک دسته مورچه هستیم که به دنبال چیزهای ثابتی هستیم. پس اخم هایت را از هم باز کن.

 1. مردم را سرزنش نکنید

چه فایده ­ای دارد؟ آیا می­خواهید آنها را مجازات کنید؟ نمی­توانید این کار را بکنید. همچنین خودتان را سرزنش نکنید – شما هم فقط یک انسان هستید.

 1. هرگز خیلی طولانی به عقب نگاه نکنید

تأمل در گذشته تنها برای یک چیز خوب است: یادگیری.

 1. از موقعیت های منفی و مردم منفی­ نگر اجتناب کنید

نمی­توانید تأثیر دیگران روی خودتان را دست کم بگیرید. به هر قیمتی از منفی­ بافها دوری کنید.

 1. روی خودتان سرمایه­ گذاری کنید

مهارتها بیشتر از یک شغل خوب، پول و حتی شهرت ارزش دارند. چرا؟ جهان همیشه به افرادی احتیاج دارد که بتوانند کاری را خوب انجام دهند. شما آن شخص باشید.

 1. به خودتان تکیه کنید

زیرا این بهترین احساس جهان است که بدانید خودتان می­توانید از عهده­ ی مشکلات برآیید. اما افراط نکنید. وقتی نیاز دارید از دیگران کمک بگیرید.

 1. چیزی بسازید

نه برای اینکه یادمانی از خود به جا بگذارید، زیرا در هر حال شما اینجا نخواهید بود که آن را ببینید، بلکه برای اینکه مورد استفاده قرار گیرد. کتاب بنویسید، یک میز بسازید، هر چیزی. احساس خوبی نسبت به خودتان خواهید داشت، به علاوه چیزی به افراد می­دهید تا از آن استفاده کنند یا لذت ببرند.

 1. اقدام کنید

فقط یک جا ننشینید، کاری انجام دهید. بدون اقدام، حاصلی وجود نخواهد داشت.

شما ممکن است چیزهای زیادی بدانید. اما مانند سقراط، من و شما در اصل چیزی نمی­دانیم. بنابراین باید به یادگیری ادامه دهیم.

سی حقیقت در مورد زندگی

مجله سلامتی پلاس ماد

 

تاثیر اشعه اینترنت بر مغز انسان

مقاله قبلی

درمان آسان التهاب معده

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *