غذای ارگانیک بهتر است یا غیر ارگانیک ؟
اطلاعات عمومیتغذیه

غذای ارگانیک بهتر است یا  غیر ارگانیک ؟

غذای ارگانیک بهتر است یا غیر ارگانیک ؟ به گزارش گروه سلامت پلاس ماد مواد غذایی ارگانیک اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده­ اند. بسیاری از مردم فکر می­کنند مواد غذایی ارگانیک از مواد غذایی معمولی ایمن­ تر، سالم­تر و خوشمزه­ تر هستند. برخی دیگر می­گویند ارگانیک برای محیط زیست و حیوانات بهتر است.

این مقاله مواد غذایی ارگانیک و غیر ارگانیک، از جمله محتوای مواد مغذی و اثرات آنها بر سلامت انسان را به شکلی بی­طرفانه ­ی مقایسه می­کند.

مواد غذایی ارگانیک چیست؟

اصطلاح ارگانیک به فرآیند تولید برخی مواد غذایی اشاره دارد. مواد غذایی ارگانیک بدون استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی، هورمونها، آنتی­بیوتیک ها یا «ارگانیسم­ های اصلاح شده از لحاظ ژنتیکی» زراعت یا پرورش داده می­شوند. یک محصول غذایی برای داشتن برچسب ارگانیک باید عاری از افزودنیهای مصنوعی باشد. این افزودنیها شامل شیرین کننده­ های مصنوعی، مواد نگهدارنده، رنگ دهنده، طعم­دهنده و گلوتامات مونوسدیم (MSG) است.

محصولات زراعی که به صورت ارگانیک تولید می­شوند، برای بهبود رشد گیاه از کودهای طبیعی مانند کود حیوانی استفاده می­کنند. به حیواناتی که به صورت ارگانیک پرورش می­یابند نیز آنتی­بیوتیک یا هورمون داده نمی­شود.

کشاورزی ارگانیک معمولاْ به بهبود کیفیت خاک و حفظ آبهای زیرزمینی کمک می­کند. این نوع کشاورزی همچنین باعث کاهش آلودگی شده و ممکن است برای محیط زیست بهتر باشد.

محبوبترین مواد غذایی ارگانیک میوه، سبزیجات، غلات، لبنیات و گوشت هستند. امروزه همچنین محصولات ارگانیک فرآوری شده مانند نوشابه، کلوچه و غلات صبحانه در دسترس است.

غذاهای ارگانیک ممکن است حاوی مواد مغذی بیشتری باشند

پژوهش هایی که به مقایسه­ ی میزان مواد مغذی غذاهای ارگانیک و غیر ارگانیک پرداخته ­اند نتایج متفاوتی ارائه داده ­اند. این به احتمال زیاد به دلیل تنوع در شیوه ­ی نگهداری و تولید مواد غذایی است. با این حال، شواهد نشان می­دهد که غذاهایی که به صورت ارگانیک تولید می­شوند ممکن است مغذی­ تر باشند.

محصولات زراعی ارگانیک آنتی ­اکسیدان ها و ویتامینهای بیشتری دارند

پژوهشهای متعددی نشان داده­ اند که مواد غذایی ارگانیک عموماً حاوی مقادیر بیشتری آنتی­ اکسیدان و ریزمغذی های خاصی مانند ویتامین C، روی و آهن هستند. در حقیقت، میزان آنتی­ اکسیدان در این غذاها می­تواند تا ۶۹٪ بیشتر باشد. همچنین در یک پژوهش مشخص شد که توتها و ذرتهای ارگانیک حاوی ۵۸٪ آنتی اکسیدان بیشتر و تا ۵۲٪ ویتامین C بیشتر هستند. علاوه بر این، پژوهش دیگری گزارش داد که جایگزینی میوه، سبزیجات و غلات غیرارگانیک با نوع ارگانیک می­تواند آنتی ­اکسیدانهای اضافی فراهم کند که قابل مقایسه با خوردن روزانه ۱ تا ۲ وعده میوه و سبزیجات بیشتر است.

گیاهان ارگانیک برای محافظت از خود به آفت­ کشهای شیمیایی متکی نیستند. درعوض، آنها مقدار بیشتری از ترکیبات محافظتی خود که همان آنتی­ اکسیدانها هستند تولید می­کنند. این ممکن است تاحدی میزان بالاتر آنتی ­اکسیدان را در گیاهان ارگانیک توضیح دهد.

سطح نیترات به طور کلی پایین است

همچنین نشان داده شده که محصولات زراعی ارگانیک سطح نیترات پایین­تری دارند. در حقیقت، مطالعات نشان داده­اند که میزان نیترات در این محصولات ۳۰٪ کمتر است. سطح بالای نیترات با افزایش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان ارتباط داده شده است. محصولات حاوی نیترات بالا همچنین با عارضه­ای بنام مِتهِموگلوبینِمی، در کودکان ارتباط داده شده است. این بیماری بر توانایی بدن در حمل اکسیژن تأثیر می­گذارد.

با این حال، بسیاری از مردم بر این باورند که در مورد اثرات مضر نیترات اغراق شده است و فواید خوردن سبزیجات بسیار بیشتر از هر گونه عوارض منفی آن است.

لبنیات و گوشت ارگانیک ممکن است اسیدهای چرب مطلوبتری داشته باشند

شیر و فرآورده­های شیری ارگانیک ممکن است حاوی مقادیری بالاتری اسیدهای چرب امگا ۳ و مقادیر اندکی بیشتری از آهن، ویتامین E و برخی کاروتنوئیدها باشند. با این حال، شیر ارگانیک ممکن است نسبت به شیرهای غیر ارگانیک حاوی سلنیوم و ید کمتری باشد که دو ماده معدنی ضروری برای سلامتی هستند.

مرور ۶۷ پژوهش نشان داده است که گوشت ارگانیک در مقایسه با گوشت معمولی، حاوی مقادیر بالاتری اسیدهای چرب امگا ۳ و مقادیر اندکی پایینتری از چربیهای اشباع شده است.  دریافت مقدار بیشتری از اسیدهای چرب امگا ۳ با بسیاری از مزایای سلامتی، از جمله کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی همراه است.

با این حال، پژوهشهای متعددی هیچ تفاوتی بین ارگانیک و غیرارگانیک نیافتند

در حالی که مطالعات متعددی غذاهای ارگانیک را حاوی مواد مغذی بیشتری می­دانند، پژوهشهای دیگری شواهد کافی برای توصیه کردن ارگانیک به جای غیر ارگانیک پیدا نکرده ­اند. یک پژوهش با مقایسه ­ی مواد مغذی دریافتی تقریباً ۴۰۰۰ بزرگسالی که یا سبزیجات ارگانیک یا غیرارگانیک مصرف می­کردند، به نتایج متناقضی دست یافت. اگرچه مقدار دریافتی برخی مواد مغذی در گروه ارگانیک اندکی بیشتر بود، اما این به احتمال زیاد به دلیل مصرف بیشتر سبزیجات توسط آنها بود.

مروری روی ۵۵ پژوهش در این زمینه، هیچ تفاوتی در مقدار مواد مغذی موجود در غذاهای ارگانیک در مقابل غذاهای غیرارگانیک نشان نداد- به استثنای سطح نیترات که در محصولات ارگانیک کمتر بود. یک بررسی دیگر روی ۲۳۳ پژوهش انجام شده در این زمینه نشان داد برای این نتیجه­ گیری که مواد غذایی ارگانیک نسبت به مواد غذایی معمولی حاوی مواد مغذی بیشتری هستند شواهد محکم کافی وجود ندارد.

در هر حال، به یاد داشته باشید که نتایج این مطالعات بسیار متفاوت است و دلیلش این است که میزان مواد مغذی موجود در غذاها به عوامل زیادی از جمله کیفیت خاک، شرایط آب و هوایی و زمان برداشت محصول بستگی دارد. ترکیب محصولات لبنی و گوشتی می­تواند تحت تأثیر تفاوت در ژنتیک و نژاد حیوانات، خوراک حیوانات، فصل سال و نوع دامداری قرار گیرد. همچنین تفاوتهای طبیعی ناشی از شیوه­ ی تولید و نگهداری مواد غذایی مقایسه را دشوار می­کند. بنابراین، نتایج این مطالعات باید با احتیاط تفسیر شود.

خلاصه: محصولات زراعی ارگانیک تولید ممکن است نیترات کمتر و مقدار بیشتری از برخی ویتامینها، مواد معدنی و آنتی­ اکسیدانها داشته باشند. محصولات لبنی ارگانیک هم ممکن است اسیدهای چرب امگا ۳ بیشتری داشته باشند. با این حال، شواهد موجود باهم مغایرت دارد.

 

غذای ارگانیک بهتر است یا غیر ارگانیک ؟

مجله سلامتی پلاس ماد

آب؛ چاره ای برای سردرد

مقاله قبلی

نشانه خاموش کمبود ید در بدن

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *