استاندارداطلاعات عمومی

فرمول غذایی برای مقابله با بیماری قلبی

اگر به بیماری قلبی مبتلا هستید، مصرف سبزی های برگدار، مانند کیل، کاهو، جعفری و اسفناج یکی از بهترین اقداماتی است که می توانید مد نظر قرار دهید.

اگر به بیماری قلبی مبتلا هستید، دنبال کردن یک رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان یکی از بهترین تغییراتی است که می توانید در زندگی خود ایجاد کنید. پژوهشی که در نشریه Progress in Cardiovascular Diseases منتشر شد، نشان داد که یک رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را به میزان ۴۰ درصد کاهش می دهد.

به گزارش گروه سلامت پلاس ماد به نقل از “کر۲“، حتی اگر یک رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان را دنبال می کنید، باید توجه داشته باشید که برخی مواد غذایی بهتر از بقیه هستند، از این رو، باید توجه ویژه ای به مصرف آنها داشته باشید. در ادامه با برخی از بهترین مواد غذایی برای مقابله با بیماری قلبی بیشتر آشنا می شویم.

چغندر

پژوهشی که در نشریه پزشکی Nitric Oxide منتشر شد، نشان داد که مصرف هرچه بیشتر نیترات ها که در چغندر به وفور یافت می شود برای درمان پرفشاری خون مفید است. نیترات های طبیعی در بدن انسان به اکسید نیتریک تبدیل می شوند که این ترکیب به بهبود فشار خون کمک می کند.

بلوبری

بلوبری در میان مواد غذایی با بالاترین تراکم فلاونوئیدهایی به نام پروآنتوسیانیدین ها قرار دارد. پروآنتوسیانیدین ها عامل رنگ آبی بلوبری هستند و به عنوان آنتی اکسیدانی قوی نیز عمل کرده و رادیکال های آزاد مرتبط با بیماری قلبی را از بین می برند.

دانه های چیا

تنها یک اونس (۲۸ گرم) از دانه های چیا حاوی ۴,۹۱۵ میلی گرم از اسیدهای چرب امگا-۳ است که این مواد مغذی به بهبود سلامت قلب و کاهش التهاب کمک می کنند، از این رو، گزینه غذایی خوبی برای افراد مبتلا به بیماری قلبی هستند.

دارچین

مطالعه ای که در نشریه Annals of Family Medicine منتشر شد، نشان داد که مصرف روزانه ۱۲۰ میلی گرم دارچین به کاهش سطوح کلسترول و تری گلیسیرید در بدن انسان کمک می کند، از این رو، یک ماده غذایی مفید برای تقویت سلامت قلب است.

دانه های کتان

دانه های کتان سرشار از فیبر هستند که به کاهش سطوح کلسترول کمک می کند. همچنین، یک اونس (۲۸ گرم) از دانه های کتان حاوی ۶,۳۸۸ میلی گرم اسیدهای چرب امگا-۳ است که این مواد مغذی به تقویت سلامت قلب با کاهش التهاب در رگ های خونی کمک کرده و از تشکیل پلاک در آنها پیشگیری می کنند.

سبزی های برگدار

اگر به بیماری قلبی مبتلا هستید، مصرف سبزی های برگدار، مانند کیل، کاهو، جعفری و اسفناج یکی از بهترین اقداماتی است که می توانید مد نظر قرار دهید. پژوهشی که در نشریه Atherosclerosis منتشر شد، نشان داد که برخی سبزی ها نسبت به بقیه عملکرد بهتری در پیشگیری از بیماری قلبی دارند. سبزی های سرشار از لوتئین، مانند سبزی های برگدار، به طور ویژه در کاهش خطر بیماری قلبی و درمان این شرایط مفید هستند.

انار

انار از محتوای آنتی اکسیدانی جالب توجهی سود می برد. این آنتی اکسیدان ها به محافظت از دیواره شریان ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد و کاهش احتمال تشکیل پلاک در شریان ها کمک می کنند. مصرف انار می تواند آثار پیشگیرانه و بهبود دهنده ارائه کند.

تربچه

پژوهشی که در نشریه Journal of Food Science منتشر شد، نشان داد که بسیاری از انواع تربچه ها و جوانه های تربچه سرشار از مواد مغذی، به ویژه آنتوسیانین ها، هستند. آنتوسیانین ها گروهی از مواد مغذی گیاهی هستند که از خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی برخوردار بوده و همچنین به تنظیم کلسترول و آرامش رگ های خونی کمک می کنند.

میکرو گرین کلم قرمز

پژوهشی که در نشریه Journal of Agriculture and Food Chemistry منتشر شد نشان داد که میکروگرین های کلم قرمز ممکن است خطر بیماری قلبی عروقی را کاهش دهند. پژوهشگران دریافتند که میکروگرین های کلم قرمز میزان لیپیدها و ترکیبات التهابی به نام سیتوکین ها که با بیماری قلبی پیوند خورده اند را کاهش می دهند.

رزماری

پژوهشی که در نشریه Journal of Medicinal Food منتشر شد، نشان داد که افزودن گیاه دارویی رزماری به رژیم غذایی می تواند به درمان بیماری قلبی کمک کند. پژوهشگران دریافتند ترکیباتی که به طور طبیعی در رزماری وجود دارند از آثار ضد التهابی چشمگیری برخوردار هستند که عاملی کلیدی برای مقابله با بیماری قلبی است.

جو دوسر

جو دوسر می تواند به کاهش نشانگرهای بیماری قلبی، از جمله کاهش کلسترول، کمک کند. مطالعه ای که در دانشگاه واشنگتن انجام شد، نشان داد که مصرف غلات کامل می تواند خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. آنها دریافتند افرادی که غلات کامل را به میزان کم مصرف می کنند، احتمال بیشتری دارد مرگ ناشی از بیماری قلبی را تجربه کنند.

انگورهای بنفش

انگورهای قرمز و بنفش سرشار از ترکیبی به نام رزوراترول هستند که یک ضد التهاب قوی محسوب می شود و این میوه ها را به انتخابی عالی برای بیماری قلبی تبدیل می کند. رزوراترول به گشاد شدن رگ های خونی کمک می کند که می تواند جریان راحت‌تر خون در رگ ها را به همراه داشته باشد. همچنین، این ترکیب به آرامش دیواره رگ های خونی کمک می کند که ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

کینوا

کینوا دانه ای با فواید سلامت جالب توجه است. این محصول به کاهش خطر بیماری قلبی کمک می کند. کینوا سرشار از منیزیم است که برای حفظ سلامت قلب عنصری کلیدی محسوب می شود.

گوجه فرنگی

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی می تواند به کاهش کلسترول کلی، کلسترول LDL و تری گلیسیرید کمک کند. همچنین، لیکوپن از بروز توده در خون پیشگیری می کند که یک عامل خطر آفرین برای آترواسکلروز (سخت شدن دیواره رگ ها) محسوب می شود.

گردو

مطالعه ای که در دانشگاه واشنگتن انجام شد، نشان داد که یک رژیم غذایی سالم می تواند خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را به نصف کاهش دهد. همچنین، دانشمندان دریافتند که مصرف کم مغزها و دانه های خوراکی یک عامل خطر آفرین غذایی برای مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی بوده است. گردو یکی از بهترین مغزهای خوراکی است که محتوای اسیدهای چرب امگا-۳ آن می تواند به کاهش التهاب در بدن، از جمله شریان ها، کمک کند.

۱۱ عادتی که عامل پیری ظاهرتان هستند

مقاله قبلی

پوستی شاداب با حذف لبنیات از رژیم غذایی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

1 اظهار نظر

  1. […] با فواید سلامت مختلفی، از جمله کاهش خطر بیماری قلبی و سطوح کلسترول پیوند خورده […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در استاندارد