تبلیغات

مهم ترین نکاتی که باید قبل از ازدواج بدانید

مقوله ازدواج در بین جوانان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و تقریبا می‌توان گفت انتخاب زمان مناسب سن ازدواج کاری بسیار دشوار و پیچیده است و تنها رسیدن به یک سن خاصی ملاک ازدواج کردن نیست، امروزه شاهد آمار بالایی از طلاق بین نوجوانان و جوانان کم سن و سال هستیم که مدت زمان بسیار زیادی از ازدواج آن‌ها نیز نگذشته است برای داشتن زندگی موفق و بدون چالش باید از قبل تمامی نکات را بررسی کرده و با آگاهی کامل همسر خود را انتخاب کنیم، معمولا اکثر افراد بعد از رسیدن به سنی مشخص و استقلال مالی مناسب اقدام به ازدواج کرده اما توجه داشته باشید که تمامی افراد نیازمند مشاوره‌های فردی هستند تا بتوانند قبل از ازدواج آگاهی نسبی در مورد خود داشته باشند. ما در این مطلب سعی کردیم مهم‌ترین نکاتی که هر فرد قبل از ازدواج باید بداند را برای شما شرح دهیم.

قبل از ازدواج چه نکاتی باید بدانیم؟

معمولا هر فرد از زندگی مشترک و آینده خود انتظاراتی دارد که در صورت برآورده نشدن این انتظارات دچار ناامیدی شده و بسیار احساس شکست خواهد کرد، امروزه مشاورین زیادی بر اهمیت مشاوره خانواده و مشاوره فردی قبل ازدواج داشته زیرا این جلسات مشاوره تا حدی می‌تواند ناامیدی و شکست در روابط را کاهش دهد. ما در این قسمت مهم‌ترین پیش شرط‌های ازدواج را برای شما شرح خواهیم داد این نکات مهم شامل:

سلامت جسم و روان

یکی از نکات مهم قبل از ازدواج که حتما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید سلامت جسم و روان است. حتما از وضعیت جسم و روان خود آگاهی داشته باشید و در صورت وجود هرگونه مشکل با همسر خود در میان گذاشته و نسبت به این مشکل به توافق برسید. شما می‌توانید برای سلامت روان خود از تست‌های شخصیتی که توسط روانشناسان متخصص در این زمینه گرفته می‌شود استفاده کنید، توجه داشته باشید که اگر یکی از زوجین اختلال شخصیتی داشته باشد قطعا ازدواج موفقی شکل نخواهد گرفت و در مدت زمان اندکی که از زندگی مشترک بگذرد سبب شکست و ناامیدی خواهد شد پس حتما قبل ازدواج به این نکته توجه داشته باشید شما می‌توانید به کمک مشاوره قبل از ازدواج کلینیک پیروزی تست‌های شخصیتی را انجام دهید.

تناسب فرهنگی خانواده‌ها

معمولا ازدواج فقط بین دو شخص خاص صورت نخواهد گرفت و خانواده طرفین در رابطه زوجین نقش بسیار پر رنگی خواهند داشت. حتما قبل از ازدواج همسر خود را بشناسید و تناسب فرهنگی را حتما مدنظر داشته باشید و سعی کنید با خانواده همسر خود شباهتی داشته باشید. در ایران خانواده‌ها به شکل سنتی بوده و بعد از ازدواج نیز پسر و دختر تحت حمایت خانواده هستند و جدا شدن از خانواده و تشکیل زندگی کاملا مستقل و بدون رفت‌ و آمد خانوادگی تصوری غلط است و در صورت وجود اختلاف بین خانواده‌ها قطعا زندگی زوجین نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

سوابق خانوادگی

یکی از نکات مهم قبل از ازدواج بررسی سوابق خانوادگی دختر و پسر است. حتما قبل از ازدواج درمورد خانواده همسر خود تحقیقات کامل را انجام دهید و از سلامت روان خانواده همسر خود اطمینان کامل را کسب کنید. معمولا خانواده‌های بدون حاشیه و مشکلات گزینه‌های بهتری برای انتخاب هستند تا خانواده‌هایی که مداوم نزاع دارند و درگیر دعواهای خانوادگی هستند. گاهی اوقات برادر یکی از طرفین بزهکار بوده که همین مسئله باعث تردید خواهد شده که آیا این ازدواج درست است یا خیر؟ بله تردید به وجود آمده کاملا طبیعی بوده و شما باید الگوهای تربیتی ‌خانواده‌ها را درنظر داشته باشید اما به این نکته توجه داشته باشید که اشتباه یک فرد در خانواده دختر یا پسر را نباید به کل خانواده نسبت داد، بهتر است در صورت برخورد به این مشکل از روانشناس در پیروزی کمک بخواهید. تمامی روانشناسان پیروزی متخصص بوده و با انجام تمامی تست‌های شخصیتی موردنظر تمامی مشکلات را تشخیص خواهند داد که این تشخیص کمک بزرگی به شما خواهد کرد. حتما از زندگی‌ با خانواده‌های پر خطر پرهیز کنید.

سطح درآمد

حتما قبل از ازدواج در مورد سطح درآمد به تفاهم برسید و مدیریت مالی خانه را  قبل از ازدواج مشخص کنید که قصد دارید بر اختیار چه کسی باید باشد، حتما درمورد مسائل مالی شفاف و واضح صحبت کنید تا تمامی ابهامات را برای خود و طرف مقابل برطرف کنید مثلا مسائل مالی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که می‌توان قبل از ازدواج درمورد آن صحبت کرد.

نکات قبل ازدواج

بررسی موارد قابل مذاکره از موارد غیرقابل مذاکره

گاهی اوقات هنگام صحبت طرفین مواردی قابل مذاکره هستند و می‌توان با صحبت کردن از این موارد چشم‌پوشی کرد در واقع مشکلاتی هستند که افراد می‌توانند برای آن‌ها راه حل مناسبی را دریابند، اما در مقابل مسائلی هستند که قابل مذاکره و چشم‌پوشی نیست و نباید دختر یا پسر به راحتی از این موارد بگذرند این موارد شامل مشکلات شخصیتی است که ممکن است فرد از این مشکل بی اطلاع باشد اما رفتارهایی مانند سوءظن و شکاکی معمولا زندگی را بسیار تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و می‌تواند باعث شکست در زندگی زوجین شود.

در دوران آشنایی چه اقداماتی انجام دهیم؟

علاوه‌بر تمامی گفته شده بهتر است تمامی نکات زیر را برای داشتن زندگی موفق رعایت کنید این نکات شامل:

  • از ارزش‌های که دارید هرگز چشم‌پوشی نکرده و سعی نکنید در مدت زمان کوتاهی که از آشنایی شما گذشته خودتان را همرنگ طرف مقابل کنید.
  • هرگز خودتان را غرق خواسته‌ها و علایق طرف مقابل نکنید تا جایی که دیگر علایق خود را نادیده بگیرید، برخی افراد در زمان آشنایی رابطه خود را با نزدیکان خود کم کرده و تمام وقت خود را وقف طرف مقابل خواهند کرد که بی شک در مدت زمان طولانی دچار آسیب خواهند شد.
  • معمولا احساس نارضایتی بین زوجینی که در دوران آشنایی روابط زناشویی برقرار می‌کنند بسیار زیاد است، طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه زوجینی که در دوران آشنایی علایق جنسی و کنجکاوی‌های جنسی را ابراز می‌کنند دچار شکست و ناامیدی خواهند شد.
  • بسیار افراد به امید تغییر تمامی مشکلات را نادیده می‌گیرند و صرفا به خاطر علاقه‌ایی که وجود دارد ز تمامی مشکلات صرف نظر خواهند کرد اما توجه داشته باشید شخصیت تمامی آدمها شکل گرفته است و صرفا به‌خاطر علاقه تغییر پذیر نخواهد بود، با توجه به نکات گفته شده حتما در ازدواج واقع بین باشید تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنید.
  • در ابتدای آشنایی سعی نکنید تمام گذشته خود را با جزئیات به طرف مقابل بگویید که صداقت خود را ثابت کنید توجه داشته باشید که صداقت دو نوع سازنده و مخرب دارد.
  • تمامی موارد گفته شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و شما به کمک مشاوره قبل از ازدواج بسیاری از مشکلات خود را می‌توانید برطرف کنید پیشنهاد ما به شما کلینیک پیروزی است، که مشاورین با تجربه‌ایی در این زمینه دارد.

سخن آخر:

ما در این مطلب نکات مهم قبل از ازدواج را برای شما به‌طور کامل بیان کردیم حتما به این نکات توجه داشته باشید تا از شکست در زندگی مشترک خود جلوگیری کنید. شما به کمک مشاوره قبل از ازدواج کلینیک پیروزی می‌توانید بسیاری از ابهامات خود را برطرف کرده و تا حدود زیادی شخصیت خود و طرف مقابل را شناخته و به کمک تست‌های شخصیتی اختلالات را تشخیص دهید. کلینیک پیروزی یکی از بهترین مراکز مشاوره در تهران بوده است که شما می‌توانید از تمامی خدمات این مجموعه جهت زندگی موفق استفاده کنید.

پروتز چیست؟ چند نوع پروتز داریم؟ (بهترین کلینیک برای انجام پروتز)

مقاله قبلی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در تبلیغات