نحوه تمرین همدلی در دوران همه گیری کرونا
اطلاعات عمومیبیماریسبک زندگیسلامتکرونا

نحوه تمرین همدلی در دوران همه گیری کرونا

نحوه تمرین همدلی در دوران همه گیری کرونا

به گزارش گروه سلامت پلاس ماد به نقل از verywellmind ، بیماری همه‌گیر کرونا منجر به تغییرات و اختلالات گسترده در هر جنبه از زندگی روزمره شده‌ است. با در نظرگرفتن دستور و دستورالعمل‌های در حال تغییر در تمام مدت، احساس درماندگی از طریق نگرانی‌های خودمان آسان است. مهم است که در این زمان، همدلی را تمرین کنید هم برای خودتان و هم برای دیگران./ نحوه تمرین همدلی در دوران همه گیری کرونا

مزایای زیادی برای تمرین همدلی وجود دارد. ارتباط با دیگران می‌تواند به شما کمک کند احساس تنهایی و ارتباط بیشتری داشته باشید. هم چنین این احتمال را افزایش می‌دهد که افراد وقتی به آن نیاز دارند به دیگران کمک کنند.

علاوه بر افزایش پیوستگی اجتماعی و افزایش رفتارهای کمک، با دیگران نیز توانایی شما برای منظم کردن احساسات خود در طول زمان استرس را بهبود می‌بخشد. احساس همدلی به شما این امکان را می‌دهد که اضطراب خود را کنترل کنید بدون این که احساس شکست بکنید.

روش‌های مهارت همدلی

برخی افراد فقط با طبیعت همدل هستند، اما چیزهای زیادی وجود دارند که شما می‌توانید انجام دهید تا مهارت‌های همدلی خود را پرورش دهید. همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که همدلی یک مهارت احساسی است که می‌توانید یاد بگیرید.

در زیر برخی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا همدلی کنید حتی زمانی که احساس می‌کنید ماندن در تماس با افراد دیگر مشکل تر از همیشه است.

در ارتباط بمانید

در زمانی که مردم فاصله اجتماعی، انزوا و قرنطینه را تمرین می‌کنند، بسیار ساده است که به درون خود برید و تنها بر روی خودتان و یا خانواده تان تمرکز کنید. اما تحقیقات نشان می‌دهند که مراقبت از دیگران یکی از بهترین راه‌ها برای مبارزه با احساسات انزوا است.

نشان دادن همدلی و درگیر شدن درکارهای مفید، چه در حال اهدای کمک به یک سازمان خیریه و یا نوشتن یک یادداشت پشتیبان برای یک دوست، می‌تواند احساسات شما را از ارتباط اجتماعی افزایش دهد.

بنابراین در حالی که شما ممکن است فاصله فیزیکی خود را از دیگران برای جلوگیری از گسترش ویروس حفظ کنید، این به آن معنا نیست که شما باید از لحاظ احساسی دور باشید. نگرانی خود را نشان دهید و در زندگی خود با مردم ارتباط داشته باشید.

آگاه باشید

برخی از راه‌هایی را در نظر بگیرید که بیماری همه‌گیر زندگی شما را تحت‌تأثیر قرار داده‌است. آیا شما از خانه کار می‌کنید یا مرخصی می‌گیرید؟ آیا بچه‌های شما به خاطر تعطیلی مدرسه خارج از مدرسه هستند؟ آیا شما غذای زیادی در یخچال و فریزر دارید؟

حالا به این فکر کنید که دیگران بسته به موقعیت خود چگونه ممکن است به این سوالات پاسخ دهند. بسیاری از مردم شغل خود را از دست داده‌اند و بیکار هستند، دیگران چاره‌ای جز ادامه کار ندارند. برخی از مردم نگران این هستند که چطور مراقبت از کودکان را در حالی که به کار خود ادامه می‌دهند، پیدا کنند، و بسیاری ممکن است برای یافتن یا پرداخت ضروریات اصلی تلاش کنند.

مهربان باشید

خودتان و دیگران را آسوده بگذارید. بسیار خوب، اگر شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید. بسیار خوب است اگر کودکان شما کمی تلویزیون را تماشا می‌کنند و یا اگر شما کارهای معمول خود را ادامه ندهید. خیلی چیزها برای مقابله با استرس، اضطراب و ترس متفاوت است. خود را کمی آرام کنید و به خودتان استراحت بدید.

والدین شاغل در حال تلاش برای مدیریت کودکانی هستند که تمام روز در خانه هستند و بسیاری از مدارس بسته شده‌اند. نه تنها وضعیت کار آشفته است، بلکه والدین نیز در تلاش هستند تا به کودکان درگیر به آموزش از راه دور کمک کنند.

آن‌هایی که در بخش مراقبت‌های بهداشتی و مالی کار می‌کنند، پر مشغله تر از همیشه هستند. نه تنها آن‌ها با استرس بودن در خط مقدم بحران بهداشت عمومی سر و کار دارند، بلکه ممکن است در تلاش باشند تا کسی را پیدا کنند که کودکان خود را در حالی که مشغول کار هستند، تماشا کنند.

ما همه نگرانی‌های خودمان را داریم، اما این بدان معنا نیست که ما باید در مواجهه با بحران مهربانی را از دست بدهیم.

مراقب باشید

گاهی ممکن است ما به سرعت از دیگران انتقاد کنیم بدون اینکه تلاش کنیم درک کنیم که موقعیت و تجربیات آن‌ها بر انتخاب‌های آن‌ها تأثیر می‌گذارد. بله، فرستادن انتقاد به دیگران در زمان بحران آسان است، به خصوص آن‌هایی که به نظر نمی‌رسد اوضاع را جدی بگیرند. سعی کنید به خاطر داشته باشید که همه با هم کنار می‌آیند. همچنین ممکن است افراد تحت‌تأثیر اطلاعات متناقض از منابع خبری و رسانه‌های اجتماعی قرار بگیرند.

در حالی که نمی‌توانید نحوه رفتار دیگران را کنترل کنید، می‌توانید رفتار خود را کنترل کنید و با به اشتراک گذاری اطلاعات سلامتی از منابع قانونی، وظیفه خود را انجام دهید. از دیگران بخواهید که اشتیاق خود را برای فاصله فیزیکی رعایت کنند و سعی کنید دوستان و خانواده خود را به آرامی تشویق کنید تا در خانه بمانند، اغلب دست‌ها را بشویید، فاصله اجتماعی را تمرین کنید، و اگر علائم را تجربه می‌کنند، قرنطینه شوند.

 

به دیگران کمک کنید

در میان چیزی که سخت به نظر می‌رسد، کمک به دیگران می‌تواند حس کنترل و قدرت را فراهم آورد. زمانی که دنیا غیرقابل‌پیش‌بینی و هرج و مرج است، پیدا کردن راه‌های ملموس برای انجام خوب و بهتر کردن چیزها برای شخص دیگری می‌تواند منبع آسایش باشد.

 

برخی از راه‌هایی که می‌توانید همدلی را تمرین کنید:

اگر شما در موقعیت مالی قرار دارید که در آن می‌توانید در خانه بمانید، به دنبال راه‌هایی بگردید که بتوانید از دیگران پشتیبانی کنید.

به همسایگان کمک کنید که نمی‌توانند خانه را ترک کنند و چیزهایی که نیاز دارند را به دست آورند. خرید برای مواد غذایی و اقلام خانگی و یا سفارش اقلام اضافی از تحویل آنلاین، نمونه‌های خوبی از راه‌هایی هستند که می‌توانید به آن‌ها کمک ملموسی ارائه دهید.

بسته‌های مراقبتی برای کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی، همسایگان و یا آن‌هایی که شغل آن‌ها تحت‌تأثیر قرار گرفته‌اند، قرار دهید.

رستوران‌ها و کسب و کارهای کوچک که تحت‌تأثیر قرار گرفته‌اند را حمایت مالی کنید.

 

همدلی همیشه مهم است، اما در طی یک بحران سلامت عمومی بسیار مهم است. تمرین همدلی در طول همه‌گیری COVID19 نه تنها ذهن شما را به آنچه دیگران تجربه می‌کنند، باز می‌کند، بلکه می‌تواند ارتباط اجتماعی فراهم کند که می‌تواند به مقابله با احساس انزوا کمک کند. در طی یک رویداد بزرگ، مهم است به یاد داشته باشید که همه با هم در این جمع هستند به دیگران فکر کنید، هر چند که می‌توانید، و به یاد داشته باشید که اگر به آن نیاز دارید، درخواست کمک کنید.

 

 

 

نحوه تمرین همدلی در دوران همه گیری کرونا

مجله سلامتی پلاس ماد

 

 

بیماری کرونا در زنان شیرده

مقاله قبلی

تشویق اطرافیان برای حضور در شبکه های اجتماعی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *