هفت راز پرورش کودک باهوش
اطلاعات عمومیسبک زندگیمشاورهنوزاد

هفت راز پرورش کودک باهوش

هفت راز پرورش کودک باهوش

آیا ترجیح می دهید کودک باهوش یا خنگی داشته باشید؟ بی‌شک جواب شما را می‌دانیم

راز شماره هفت

اطراف کتاب بودن، کودک شما را باهوش‌تر می‌کند. اگر بیش از پانصد کتاب در خانه خود دارید ، کودک شما به احتمال ۳۶ درصد از دبیرستان فارغ التحصیل می‌شود و نوزده درصد بیشتر از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شود، نسبت به نوزادان مشابهی که هیچ کتابی در خانه آنها نیست.

مطالعات پیوندی را بین والدینی که کتابی جالب را به کودک معرفی می‌کنند نشان داده است و کودک یاد می‌گیرد که کتاب خواندن لذت بخش و ارزشمند است.

راز شماره شش

شکلک درآوردن به رشد مغز کودک شما کمک می‌کند. آن چهره‌های عجیب و غریب که همیشه به کودک خود نشان می‌دهیدباعث تقویت شناخت عاطفی فرزند شما می‌شود. تحقیقات نشان می دهد که از سه تا چهار ماهگی نوزادان شروع به تشخیص چهره والدین خود می‌کنند.

احساسات اولین راه ارتباطی کودکان است تشخیص چهره نشانه‌ی خوبی است که بعدا در زندگی، فرزندان شما در کار تیمی بهتر خواهند بود و روابط قوی‌تر و طولانی‌تری با دیگران برقرار خواهند کرد.

راز شماره پنج

گوشت و تخم‌مرغ بخورید. زمانی که مادران باردار گوشت و تخم‌مرغ بیشتری به رژیم خود اضافه می‌کنند.

جنین میزان بیشتری از ماده‌ی کولین را جذب می‌کند. کولین یک ماده شیمیایی مغذی در گوشت و تخم‌مرغ است

که باعث تقویت حافظه و رشد مغز  نوزاد می‌شود.

 

 

راز شماره چهار

هر روز شکلات بخورید.

اگر زنان باردار تا شش ماهگی جنین هر هفته بیش از پنج وعده شکلات بخورند ، مطالعات نشان داده است که کودکان شادتر پر جنب و جوش‌تر و اجتماعی‌تر خواهند بود. این پدیده به مواد شیمیایی موجود در شکلات مرتبط است به ویژه فنیل اتانولومین که  از طریق رحم، از مادر به کودک منتقل می‌شود.

حال راز شماره سه

آرایش کردن می‌تواند کودک شما را خنگ کند .دانشمندان بیش از سیصد زن را آزمایش کردند و دریافتند که کسانی که در طول سه ماه بارداری آرایش می‌کنند. کودکانی به دنیا می‌آوردند که در هفت سالگی تست های ضریب هوشی‌ آن‌ها به طور قابل توجهی پایین بوده است.

راز شماره دو

اسباب بازی‌های ساده برای بچه‌های خود بخرید اسباب‌بازی‌هایی که روشن می‌شوند و حرکت می‌کنند باعث می‌شوند که کودکان به جای تعامل، بنشینند و تماشا کنند.

اسباب بازی‌های ساده مانند مکعب و توپ تعامل خلاق و پویا را در کودکان به وجود می‌آورند.

همچنین تفکر شناختی

تمرکز ، حتی مهارت‌های ریاضی را تقویت می‌کنند.

 

راز شماره یک

صحبت با کودک موثر است. کودکانی که با صدای بلند و آواز  با آن‌ها صحبت می‌کنید. به طور کلی ، ضریب هوشی‌شان ۱.۵ برابر بیشتر از سایر کودکان می‌باشد. نکته اصلی صحبت کردن به روشی توصیفی است.

با عباراتی مانند من دارم قهوه می‌نوشم

فرزند خود را در معرض واژگانی قرار دادید که بچه‌های دیگر هرگز نمی‌شنوند و صدای بلند شما،‌ برای نوزاد، راحت‌تر قابل تقلید است. این بدان معناست که آنها زودتر صحبت خواهند کرد.

 

 

هفت راز پرورش کودک باهوش

مجله سلامتی پلاس ماد

هشت راه کنترل خشم

مقاله قبلی

افزایش اعتماد به نفس در کودک

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *