ویژگی‌های کارت ویزیت پزشکی خوب
پزشکیتبلیغاترپورتاژ خبری

ویژگی‌های کارت ویزیت پزشکی

ویژگی‌های کارت ویزیت پزشکی و کارت ویزیت دندانپزشکی خوب چیست؟

کارت ویزیت وسیله‌ای است که در آن راه‌های ارتباطی مشتری با شما و نیز مشخصات شما نوشته شده است. در مورد کارت ویزیت پزشکی و کارت ویزیت دندانپزشکی نیز می‌توان گفت؛ این کارت مختصری از تخصص پزشک و یا دندانپزشک و نیز راهی برای برقراری ارتباط با وی است. اما با توجه به اهمیت شناخت اول آیا استفاده از هر کارت ویزیتی مناسب خواهد بود؟ شاید برای بسیاری از افراد اهمیت کارت ویزیت چندان مشخص نباشد. اما باید بدانید که کارت ویزیت در واقع به بخش فعالیت‌های تبلیغی و بازاریابی شما مربوط است. در حال حاضر با توجه به فضایی که تا حدودی رقابتی است، اهمیت کارت ویزیت پزشکی و یا کارت ویزیت دندانپرشکی نیز بیشتر از قبل شده است. در حال حاضر بیماران تمایل دارند تا به پزشک و یا دندانپزشکانی مراجعه کنند که مسیر ارتباطی آسان‌تری برایشان فراهم کرده باشند. البته که کار پزشکی و دندانپرشکی فقط به بازاریابی نیز ندارد و مهارت پزشک یا دندانپزشک مربوطه نیز بسیار مهم می‌باشد. به همین دلیل لازم است تا کارت ویزیت به گونه‌ای طراحی شده و اطلاعات موجود در آن به گونه‌ای باشد که بیمار از تبحر و تخصص پزشک یا دندانپزشک موردنظر خود اطمینان حاصل کند. با توجه به مسائلی که مطرح شد، در ادامه نکات مهمی که در طراحی کارت ویزیت پزشکی و یا کارت ویزیت دندانپرشکی باید رعایت شود را برایتان آورده‌ایم.

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت پزشکی و کارت ویزیت دندانپزشکی:

  • اولین و مهم‌ترین ویژگی یک کارت ویزیت این است که اطلاعات مورد نیاز مخاطب را ساده، صریح و واضح در اختیارش قرار دهد. کارت ویزیت نباید به گونه‌ای طراحی شود که مخاطب را گمراه کند. منظور از راه‌های ارتباطی با پزشک و یا دندانپزشک؛ شماره تماس، آدرس سایت، نشانی، آدرس شبکه‌های اجتماعی (در صورت وجود ) و … می‌باشد.
  • بسنده کردن به نام، مشخصات حرفه‌ای و راه‌های ارتباطی می‌تواند کافی باشد. به عنوان مثال لزومی به وجود عکس دندان در کارت ویزیت دندانپزشکی وجود ندارد. چراکه اطلاعات حرفه‌ای می‌توانند کاملاً گویا باشند.
  • جنس کاغذ انتخابی بسیار مهم است. هرگز نباید از کاغذهای ارزان قیمت و بی‌کیفیت در کارت ویزیت استفاده شود. بی‌کیفیت بودن کاغذ، می‌تواند تداعی، هرچند غلط، از غیرحرفه‌ای بودن پزشک و یا دندانپرشک ایجاد کند.
  • خلاقیت در طراحی و جذابیت‌های بصری در عین سادگی یکی دیگر از نکاتی است که رعایت آن کارت ویزیت را به یک وسیله ارتباطی واقعی تبدیل می‌کند. در موارد بسیاری مخاطب از کنار کارت ویزیت به دلیل ظاهر تکراری و رنگ‌های خسته کننده رد شده و توجه‌ای به اطلاعات آن نمی‌کند.
  • نکته‌ای که در کارت ویزیت پزشکی و یا دندانپزشکی بیشتر مطرح است، استفاده از جملاتی اطمینان‌بخش در راستای تضمین سلامتی و آرامش مشتری است. البته باید در انتخاب این جملات دقت کامل صورت بگیرد.

نکات بالا، همگی مهم‌ترین نکاتی هستند که در طراحی کارت ویزیت باید به آن‌ها توجه کرد. اما با توجه به اینکه اطلاعات کامل در این زمینه، فقط از عهده متخصصین آن برمی‌آید، بهتر است که کار به کاردان سپرده شود. توصیه می‌شود در صورتی که قصد چاپ کارت ویزیت داشته باشید، از کمک مجموعه‌های معتبر در این زمینه استفاده کنید. البته که شما باید به تمامی نکات اصلی واقف بوده و خود پروسه طراحی تا چاپ را زیرنظر داشته باشید، اما وجود افراد حرفه‌ای می‌تواند کمک بسیاری در طراحی و چاپ کارت‌های خلاقانه و باکیفیت کند. در حال حاضر نیز سایت‌های مختلفی در این زمینه فعالیت می‌کنند. اما اگر قرار بر معرفی باشد، متدگرافیک یکی از مجموعه‌هایی است که می‌توان آن را برای طراحی و چاپ یک کارت ویزیت پزشکی و یا کارت ویزیت دندانپزشکی حرفه‌ای با اطمینان خاطر انتخاب کرد.

 

ویژگی‌های کارت ویزیت پزشکی خوب

مجله سلامتی پلاس ماد

آیا با آزمایش ژنتیک می‌توان لاغر شد؟

مقاله قبلی

آشنایی با محصولات شرکت ایموشن

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در پزشکی