پیشگیری از بیماری کرونا در میهمانی
اطلاعات عمومیبیماریسلامتکرونا

پیشگیری از بیماری کرونا در میهمانی

پیشگیری از بیماری کرونا در میهمانی

سعی کنید حتی الامکان از رفتن به مهمانی ها و شرکت در تجمع های گروهی اجتناب نمایید.

در صورت حاضر شدن در چنین موقعیتی نکات زیر را رعایت کنید:

** سعی نمایید که مراسم ها و برنامه های دید و بازدید خانوادگی از قبل برنامه ریزی شده را با رعایت اصول اخلاقی و با تأکید بر اپیدمی کرونا کنسل نمایید.

 1. سعی نمایید به جای مراجعات حضوری جهت گفت و گوهای خانوادگی یا همسایگی و یا دوستانه از تلفن یا شبکه های اجتماعی استفاده نمایید.
 2. در صورت ضرورت جهت حضور در منزل نزدیکان مانند پدر و مادر سعی کنید موارد زیر را رعایت کنید.
 3. از سلامت عمومی اعضای خانواده میزبان و یا افراد مهمان در منزل خودتان مطمئن شوید که حداقل علائم سرماخوردگی یا آنفلوانزا نداشته باشند.
 4. به صورت کاملاً محترمانه و با تأکید بر اهمیت اپیدمی کرونا در مورد رعایت اصول بهداشت فردی توسط اعضای خانواده میزبان و یا مدعو و نیز گندزدایی مکرر محیط خانه مطمئن شوید.
 5. به صورت کاملاً محترمانه و با تأکید بر اهمیت اپیدمی کرونا از مدعوین بخواهید که بلافاصله بعد از ورود به منزل قبل از تماس محیطی، بین فردی و نشستن، دست هایشان را با آب و صابون بشویند.
 6. به صورت کاملاً محترمانه و با تأکید بر اهمیت اپیدمی کرونا اگر مهمان هستید بلافاصله بعد از ورود به منزل میزبان و قبل از تماس محیطی و نشستن، دست هایتان را با آب و صابون بشویید.
 7. در هر دو شرایط بالا بعد از در آوردن لباس ها و گذاشتن آن ها در جایی جداگانه و به دور از تماس با لباس های دیگر مجدداً دست ها شسته شوند.
 8. در صورت مشاهده عدم رعایت اصول بهداشت فردی و بهداشت پخت و پز توسط میزبان قبل از هر گونه خوردن و آشامیدن با آوردن عذر و بهانه فردی مجلس یا منزل میزبان را ترک نمایید.
 9. اگر با میزبان راحت نیستید سعی نمایید از مصرف مواد غذایی خام و نیم پز خودداری نمایید.
 10. از خوردن مواد غذایی که نیازمند تهیه مستقیم با دست و بدون نیاز به پخت با حرارت اجاق گاز است (مانند سالاد و یا انار دانه دانه شده) اجتناب نمایید.
 11. سعی کنید مواد غذایی مانند سوپ و آش که هنگام آوردن به میز غذا داغ و پرحرارتند و امکان تماس دست با آن ها نیست میل کنید.
 12. سعی نمایید از نان های بسته بندی نشده که احتمال تماس دستی وجود دارد استفاده نکنید.
 13. دوباره تأکید می گردد حتی الامکان از خوردن مواد غذایی که احتمال تماس دست فرد دیگری بعد از پخته شدن آن وجود دارد اجتناب نمایید.

 

پیشگیری از بیماری کرونا در میهمانی

مجله سلامتی پلاس ماد

 

راهنمای سفر جاده ای از تهران به مشهد

مقاله قبلی

مراقبت از سالمندان در برابر بیماری کرونا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *