پوست کف
پزشکیدسته‌بندی نشدهسبک زندگی

چرا پوست کف پاهایمان ترک ترک می شود؟

با گرم شدن هوا پاها را از کفش های بسته در بیاورید و صندل بپوشید. اما پوشیدن صندل می تواند مشکلاتی ایجاد کند مانند: ترک خوردن کف پا و پوسته پوسته شدن.

ترک خوردن کف پا مشکلی رایج است که دلایلی نیز برای این اتفاق وجود دارد. ما تمام روز روی پاها هستیم و پاها وزن ما را تحمل می کنند. راه رفتن باعث می شود پوست ترک بردارد و پوسته پوسته شود.

اما ترک خوردن فقط به خاطر وزن ما نیست. هفت دلیل ترک خوردن کف پا در ادامه ذکر شده است.

یکی از رایج ترین دلایل ترک خوردن پا، عفونت قارچی است. بیشتر اوقات ترک خوردن همراه با خارش نیست بنابراین بیمار متوجه عفونت قارچی نمی شود. بنابراین اگر به صورت ناگهانی پوست کف پای شما ترک خورد سعی کنید سریع به پزشک مراجعه کنید.

هنگامی که پوست شما دچار عفونت قارچی شده باشد بر ناخن انگشت پا نیز تاثیر می گذارد که به سختی می توان از آن نجات یافت.

عفونت پوست بر ناخن ها اثر می گذارد، ناخن ها پوست را عفونی می کنند و این کار ادامه می یابد. بنابراین سعی کنید عامل اولیه عفونت را به سرعت از بین ببرید.

تعریق بیش از حد و محیط مرطوب باعث عفونت پا و پوسته پوسته شدن آن می شود. در واقع ورزش ها به خصوص یوگا می تواند باعث تعریق بیش از حد و ورقه شدن پا گردد. هر کاری که با پای برهنه انجام می دهید، یا در محیط مربوط و داغ انجام می دهید موجب عفونت های قارچی و باکتریایی می شود. بنابراین در این حالت به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر خانم ها باید در تابستان صندل بپوشند. اما در برخی از افراد کفش های نرم باعث اصطکاک می شود. هرچیزی که باعث اصطکاک شود باعث تورم و پوسته شدن پوست می شود.

به مدت طولانی کفش نپوشید، سعی کنید کفش هایی با مواد طبیعی بپوشید و با شروع اصطکاک کفش خود را عوض کنید. اجازه ندهید پوسته شدن پوست عمیق تر گردد. همچنین بر تاثیر پاشنه ها توجه نکنید. راه رفتن با ضربه نیز باعث پوسته شدن کف پا می شود.

هیچ کس با نیت آفتاب سوختگی به ساحل نمی رود. اما حضور شما در ساحل آفتابی باعث پوسته شدن پوست پا می شود. به پاها اجازه ندهید بدون محافظ در معرض نور خورشید باشد.

اگزما مشکلی پوستی است که در طول پوسته شدن پوست اتفاق می افتد. اگزما باعث خارش، خشکی و پوسته شدن پوست پا می شود.

اگرچه بیشتر افراد از بچگی اگزما را تجربه می کنند، این بیماری در بزرگسالی نیز به سراغ افراد می آید. روش های خانگی برای درمان این مشکل توسط متخصصین پوست ارائه شده است.

کم آبی بدن باعث خستگی، کاهش سوخت و ساز و… می شود و این مسئله باعث پوسته شدن پا می شود. اگر بدن شما به قدر کافی آب نداشته باشد پوست شروع به ورقه شدن می کند.

به طور کلی بدن شما تمایل به پوست انداختن دارد. بنابراین با سنگ پا کف پا را ماساژ دهند تا پوست پرده از کف پا جدا شود و پوست جدید جایگزین شود. به پاهایتان نشان دهید دوستشان دارید تا آن ها نیز علاقه را به شما نشان دهند.

 

مجله سلامتی پلاس ماد

 

عادات صبحگاهی برای داشتن پوست عالی

مقاله قبلی

نگهداری آب میوه تازه

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در پزشکی