گفت و گو با کارمند بانک ملت که به کرونا مبتلا شد و بهبود یافت
بیماریپزشکیدسته‌بندی نشدهسلامتکرونا

گفت و گو با کارمند بانک ملت که به کرونا مبتلا شد و بهبود یافت

گفت و گو با کارمند بانک ملت که به کرونا مبتلا شد و بهبود یافت

مصاحبه ی گروه سلامت پلاس ماد با یکی از کارمندان بانک که متاسفانه به کرونا مبتلا شده بود و بهبود یافت :

بیمار بهبود یافته مبتلا به کرونا در قرنطینه خانگی ۱۴ روز با کرونا جنگید. او درباره دلیل ابتلا و نحوه مواجهه‌اش با کرونا تا بهبودی کامل توضیحاتی داد:

«آنطور که پزشک معالجم می‌گوید، علائم بیماری کرونا یک هفته بعد از ورود ویروس در بدن من بروز پیدا کرد. اما تقریباً ۳ روز قبل از این که علائم بدن دردم شروع بشود، سردرد شدید، بی حالی، بی حوصله گی و حالت تهوع بسیار زیادی داشتم و بی اشتهائی بعد از روز سوم و به دنبال این علائم به وجود آمد و بلافاصله بدن درد، تنگی نفس و درد قفسه سینه به طور بسیار شدید، شروع شد. بدن درد من بسیار حاد بود و هر چند دقیقه هم شدت این بدن درد بیشتر می شد. تا جایی که به سختی نفس می کشیدم.

از روزی که بیماری من شدت گرفت تا روز بعد از آن، بدن درد مدام شدت می گرفت و پس از آن سرفه ها شروع شد. تنگی نفس و درد شدید در ناحیه سینه باعث شد به بیمارستان مراجعه کنم. آنجا از ریه ام عکس گرفتند. در حالی که آزمایش ها بیماری کرونا را ثابت نکرد، اما پزشک معالج از نتیجه این عکس ها متوجه ابتلای من به بیماری کرونا شد. پزشک دو هفته قرنطینه برایم تجویز کرد. وقتی به خانه برگشتم، دیگر حنجره ام نیز با مشکل مواجه شد و صدایم در نمی‌آمد.

من تقریبا در روز چهارم مریضی تب کردم. بدن درد شدید، بی اشتهایی ادامه داشت و شرایط خوابم نیز بهم ریخته بود. در این زمان دارویی که بیشتر مصرف می کردم مسکن بود و داروهای التیام دهنده ریه تا نفسم کمی آزاد شود. از آن به بعد من فقط با داروهای سنتی توانستم به خودم کمک کنم. به وسیله بخور جوش شیرین، دم نوش نعنا و پونه ، آب و عسل و لیموی زیاد و مایعات زیادی که میخوردم. در حالی که بدن درد شدید داشتم و راه رفتن برایم بسیار سخت بود. اما مایعات زیادی خوردم. به همین دلیل برای دفع ادرار به طور مکرر به دستشوئی می رفتم و همین مساله باعث خارج شدن سموم و عفونت های ناشی از فعالیت ویروس از بدنم می شد. تقریباً ۱۲ روز طول کشید که علائم بهبودی به مرور مشاهده شود. باز شدن تدریجی صدا، بهبود وضع تنفس، بهبود نسبی بدن درد و کاهش سرفه تا حد یک یا دو بار در روز، نشان می داد که در روند بهبودی قرار گرفته ام. با اینحال تنگی نفس و گرفتگی صدا اگرچه بسیار کم، اما همچنان ادامه دارد. به طور کلی حالا سه هفته گذشته و کامل خوب شده ام.

روز اول پزشک معالج گفت بهتر است در بیمارستان بستری نشوم و بهتر است در خانه قرنطینه بشوم. چون  محیط بیمارستان ممکن است عفونت دیگری به غیر از این بیماری به بدنم اضافه کند. بنابراین تصمیم گرفتم در خانه بمانم و همانجا قرنطینه شوم. اگرچه طی مدت بیماری و تا امروز، از هیچ مرکزی مرتبط با کرونا با من تماسی گرفته نشده است و به نظر نمی رسد من هم در آمار بیماران مبتلا به کرونا شمرده شده باشم.

با این حال طی مدت بیماری، دو بار حالم بسیار بدتر شد تا جایی که به اورژانس تلفن کردم. دکتر اورژانس معتقد بود من باید به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل شوم. اما خودم نپذیرفتم و آنها هم موافقت کردند.

اما پس از تمام شدن دوره بیماری و کاهش علامت ها، هر طور بود سه، چهار باری همه سطوح خانه را ضد عفونی کردم. البته برای این کار آب و گلاب را در هوا اسپری می کردم. چونکه الکل باعث افزایش سرفه ها می شد و به شدت برای وضعیت ریه ام ضرر دارد.

حالا خیلی ها از من می پرسند به عنوان کسی که بهداشت و فاصله اجتماعی را در محیط کار و همه جا رعایت کرده ام، چطور به بیماری کرونا مبتلا شده ام. در این مورد پزشک معالج معتقد است آن زمانی که من در بانک پول می شمردم، ویروس از طریق چشم وارد بدنم شده است.»

 

 

گفت و گو با کارمند بانک ملت که به کرونا مبتلا شد و بهبود یافت

مجله سلامتی پلاس ماد

 

 

 

 

کاشت مو به روش SFIT

مقاله قبلی

ایمنی تجویز هیدروکسی کلروکین در بیماران مبتلا به COVID-19 با کمبود G6PD

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در بیماری