5 ویژگی شخصیتی افراد برون گرا
اطلاعات عمومیروانشناسیمشاوره

۵ ویژگی شخصیتی افراد برون گرا

۵ ویژگی شخصیتی افراد برون گرا

آیا شما عاشق ملاقات با افراد جدید هستید؟ آیا یک رویداد بزرگ اجتماعی باعث می شود شما احساس انرژی و تجدید قوا شود؟ اگر بتوانید به این سؤالات پاسخ مثبت بدهید ، احتمالاً شما ممکن است یک برون گرا باشید.                               این روزها صحبتهای زیادی در مورد تمایز بین برونگراها و درونگراها مطرح می شود .برونگرایی یکی از ابعاد اصلی شخصیت است که الگوی پنج عاملی شخصیت را تشکیل می دهد./ ۵ ویژگی شخصیتی افراد برون گرا

برون گرا چیست؟

اگر از جنبه مثبت به آن توجه کنیم ، برونگراها غالباً به عنوان افرادی خوش صحبت ، اجتماعی ، عمل گرا ، مشتاق و پرشور و شوق ، صمیمی و برون گرا توصیف می شوند. از جنبه منفی آنها را توصیف کنیم، آنها بعضاً مورد توجه قرار می گیرند ، به راحتی پریشان می شوند و قادر به گذراندن وقت به تنهایی نیستند.

برخی از خصوصیات کلی مرتبط با برونگرایی عبارتند از:

 • از بودن در مرکز توجه لذت می برند.
 • از کار گروهی لذت می برند.
 • اگر زیاد تنها بمانند، احساس منزوی بودن می کنند.
 • دوست دارد با صحبت کردن ارتباط برقرار کند.
 • دوست دارد در مورد افکار و احساسات خود صحبت کند.
 • به دنبال ایده های دیگران و منابع خارج از کشور است.
 • علایق بیشمار و گسترده دارند.
 • تمایل دارد که قبل از فکر کردن ابتدا به آن عمل کند

برونگرایی با تعدادی از نتایج متفاوت همبسته است. در میان نتایج مثبت ، برون گراها تمایل دارند که وقت بیشتری را با افراد دیگر بگذرانند ، و وقت بیشتری را صرف فعالیت های اجتماعی کنند و تمایل به داشتن دوستان بیشتری دارند. تحقیقات همچنین حاکی از آن است که برون گرا ها نسبت به افراد درونگرا شادتر هستند و در مقابل اختلالات روانی آسیب پذیری کمتری دارند.

صفات مشترک یک برون گرا

فکر می کنید ممکن است یک برون گرا باشید؟

لیست ۵ مورد از صفات اصلی مشترک این نوع شخصیت ها را بررسی کنید .

 1. شما عاشق صحبت کردن هستید

شما فقط از صحبت با دوستان ، اعضای خانواده و همکاران لذت نمی برید. شما دوست دارید با کل افراد غریبه مکالمه برقرار کنید. شما دوست دارید با افراد جدیدی آشنا شوید و در مورد زندگی آنها بیاموزید. بر خلاف درونگرایانی که تمایل دارند قبل از صحبت کردن فکر کنند ، برون گرا ها تمایل دارند که به عنوان راهی برای کشف و سازماندهی افکار و ایده های خود صحبت کنند.

برون گراها همچنین تمایل دارند که حلقه گسترده ای از دوستان داشته باشند. از آنجایی که شما در ملاقات با افراد جدید بسیار خوب هستید ، و همینطور باز کردن سر صحبت و لذت بردن از هم نشینی با دیگران خبره هستید. به همین دلیل ، دوست یابی و پیدا کردن دوستان جدید برای شما آسان است.

 1. دریافت انگیزه و انرژی در خلال تعاملات

بعد از وقت‌گذرانی با دیگران پر‌انرژی و پر‌انگیزه می‌شوید؟ برونگرا‌ها تعاملات اجتماعی را مفرح و نشاط‌ آفرین می‌دانند و واقعا از این تعاملات انرژی می‌گیرند. اگر فرد برونگرا مجبور باشد زمان زیادی را تنها سپری کند، احساس بی‌انگیزگی و رخوت می‌کند. برونگرا‌ ها بین وقت‌گذرانی با دیگران یا تنها بودن، همیشه  حضور در جمع را ترجیح می‌دهند.

 1. شما مشکلات را با حرف زدن حل می کنید

وقتی با مشکلی روبرو هستید ، ترجیح می دهید در مورد موضوعات و گزینه های مختلف با دیگران بحث کنید. صحبت در مورد آن به شما کمک می کند تا موضوع را به صورت عمیق بررسی کنید و بفهمید کدام گزینه ممکن است بهترین کار را داشته باشد. بعد از یک روز دشوار در محل کار یا مدرسه ، صحبت کردن در مورد آن با دوستان یا خانواده می تواند به شما کمک کند احساس استرس کمتری داشته باشید. از طرف دیگر ، درونگراها ترجیح می دهند در مورد مشکلات پس از یک روز سخت ، تنهایی درباره آن فکر کنند.

 

 1. شما صمیمی و قابل دسترس هستید

از آنجایی که افراد با این نوع شخصیت خیلی دوست دارند با افراد دیگر ارتباط برقرار کنند ، دیگران تمایل دارند که برونگراها را دوست داشته باشند و به سادگی به آنها نزدیک شوند. در یک مهمانی ، یک برون گرا احتمالاً اولین کسی خواهد بود که به میهمانان جدید خوش امد می گوید و آنها را به دیگران معرفی می کند. به همین دلیل است که برون گرا ها به طور معمول ملاقات با افراد جدید برایشان آسان است و دوستان جدید را به راحتی پیدا می کنند.

 1. شما خیلی گشاده رو و خونگرم هستید

در حالی که بعضی اوقات درونگراها سرد و گوشه گیر تلقی می شوند، برون گرا ها معمولاً بسیار گشاده رو و صمیمی و مایل به اشتراک گذاری افکار و احساسات خود هستند. به همین دلیل ، افراد دیگر معمولا احساس می کنند آشنا شدن با برونگراها ساده تر است.

کلام آخر

به یاد داشته باشید که برون گرایی صفت همه یا هیچ نیست؛ برخی از افراد ممکن است بسیار برون گرا باشند در حالی که برخی دیگر کمتر. برونگرایی رایج تر از درونگرایی است و غالباً از آنجایی که برون گراها تمایل دارند در تعامل با دیگران مهارت داشته باشند ، ارزشمند تلقی می شود. این بدان معنا نیست که یک نوع شخصیت “بهتر” از دیگری است. هر نوع دارای ویژگی معایب و محاسن ، خاص خود است و حتی ممکن است متوجه شوید که در بعضی شرایط برون گرا هستید و در سایر موارد درون گرا هستید.

 

۵ ویژگی شخصیتی افراد برون گرا

تست های شخصیت

مجله سلامتی پلاس ماد

 

 

خواص چای گزنه

مقاله قبلی

خواص برنج قهوه ای

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *