7 راهکار طلایی در خرید بیمه تکمیلی انفرادی
اطلاعات عمومیتبلیغاترپورتاژ خبری

۷ راهکار طلایی در خرید بیمه تکمیلی انفرادی

۷ راهکار طلایی در خرید بیمه تکمیلی انفرادی

وقتی تصمیم می گیرید که هزینه های مربوط به سلامت و درمان خود را به عهده یک شرکت بیمه بگذارید، و از طرفی بیمه تکمیل درمان را هم به صورت انفرادی یا خانواده تهیه کرده اید، یکی از نگرانی ها این است که بیمه نامه مناسبی را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. چرا که اطلاعات کافی و تخصصی در زمینه بیمه ندارید و وقت و هزینه زیادی را هم باید صرف کنید تا در این زمینه اطلاعات کافی را به دست آورده تا بتوانید تصمیم درستی را بگیرید. انتخاب یک بیمه درست می تواند در زمان گرفتن خسارت بسیار راهگشا بوده و از نظر اقتصادی نیز تأثیرگذار است. حتی یک اشتباه ساده در پر کردن فرم یا انتخاب اشتباه طرح بیمه تکمیلی می تواند باعث از دست دادن پوشش مورد نظر یا عدم دریافت هزینه خسارت در زمان بروز بیماری شود. بنابراین در این مطلب قصد داریم تا راهکارهای خرید بیمه تکمیلی انفرادی مناسب را برای شما شرح دهیم.

-حتماً در نظر بگیرید که بیمه درمان برای افرادی پیش بینی شده است که الان سالم هستند و بیماری ندارند. بنابراین اگر بیماری یا مشکل بدنی در شما بروز کرده که قصد دارید از آن در بیمه تکمیلی استفاده کنید، حتماً در پرسشنامه مربوطه بیماری خود را ذکر کنید. چرا که اگر بعد از صدور بیمه نامه مشخص شود که بیماری داشته اید و به شرکت بیمه اعلام نکرده اید، این موضوع کتمان حقیقت بوده و شرکت بیمه می تواند از پرداخت خسارت خودداری کرده و بیمه نامه را هم ابطال کند.

۲-بیمه های درمان معمولاً پوشش فوت را ندارند. بنابراین اگر میخواهید تحت پوشش سرمایه فوت هم باشید، حتماً از نمایندگی بیمه خود درخواست کنید تا بیمه نامه حوادث هم برای شما و خانواده تان صادر کند. در این حالت در صورت فوت هم سرمایه مربوطه به ذینفعان شما پرداخت خواهد شد.

۳-در بیمه های تکمیلی برخی از بیماری ها دوره انتظار دارند. این بیماری ها معمولاً شامل پوشش زایمان و همچنین بیماری های مزمن هستند. بنابراین در نظر داشته باشید که تا مدتی از این پوشش ها برخوردار نیستید. حتماً از مشاور خود بخواهید تا لیست بیماری هایی را که دوره انتظار دارند به همراه مدت آن در اختیار شما قرار دهند.

۴-لیست بیمارستان های طرف قرارداد بیمه تکمیلی را از مشاور بیمه خود بخواهید. به لیست نگاهی بیاندازید و با آگاهی کامل خرید کنید. هر چند که در سایر مراکز درمانی هم می توانید از پوشش بیمه تکمیلی خود استفاده کنید. با این تفاوت که ابتدا هزینه می کنید و سپس با ارائه صورتحساب پرداخت شده به شرکت بیمه، هزینه را دریافت خواهید کرد.

۵-بیمه نامه درمان خود را به صورت پیوسته تمدید کنید. چون در این صورت در سالهای بعد مشمول دوره انتظار نیستید و از همان روز اول تمام پوششهای بیمه ای را خواهید داشت.

۶-در صورتی که بیمه نامه را به صورت خانواده تهیه کنید، معمولاً مشمول تخفیف خواهید شد. ضمن اینکه با این روش، ریسک را هم در شرکت بیمه پخش می کنید. یعنی همه افراد با سن و جنسیت و وضعیت سلامتی مختلف تحت پوشش قرار می گیرند و ریسک بسیار کاهش پیدا می کند و در نهایت این بیمه برای متولی آن زیان ده نخواهد بود.

۷-انتخاب شرکت بیمه مناسب برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی بسیار سخت است. ما پیشنهاد می کنیم از شرکت های معتبر در این حوزه مثل بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه سامان، بیمه پاسارگاد، بیمه آسماری و … استعلام قیمت بگیرید. به طور مثال نمایندگی بیمه تکمیلی سامان هم در این زمینه می توانند به شما راهنمایی خوبی ارائه دهند.

۷ راهکار طلایی در خرید بیمه تکمیلی انفرادی

مجله سلامتی پلاس ماد

نشانه های والدین آسان‌گیر

مقاله قبلی

عادت هایی که دندان ما را خراب می کنند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *